Dostal jsem panáka od rockové babičky, říká mladý cestovatel

Publikováno: 13.07.2018 15:37
Nudíte se? Tak si vyšlápněte na nejvyšší horu Bulharska Musalu, která se pne až do výšky 2925 metrů nad mořem. Kousek pod vrcholem můžete dokonce dostat zdarma panáka rakije, jak se to stalo našemu horolezci Jardovi Zaoralovi.


Čekání na sluníčko. Vrchol Musala v Bulharsku. Foto: Jaromír Zaoral

„Nestihl jsem vylézt na vrchol ještě týž den, tak jsem přespal na horské chatě,“ vysvětluje Jarda Rádiu Impuls, které jeho cestování po Evropě sleduje. Na chatě podle jeho slov byla skvělá správkyně, která mu dala vynikají večeři a k tomu zdarma i rakiji. Navíc pouštěla rockovou hudbu a Jardovi to znělo jako z pohádky. Dalším cílem cestovatele je Řecko, pak se v rámci zdolávání nejvyšších hor zemí Evropské unie přesune na Kypr. Rádio Impuls drží palce!

www.thebestviewpoints.com
https://www.instagram.com/jardas.best.viewpoints/

 

18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
11.07.2018

Sežral mě medvěd! Naštěstí jen ve snu.

To jsou slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolal další evropskou horu, 2544 metrů vysoký vrchol Moldoveanu Peak v Rumunsku. Jarda na hoře nocoval ve stanu a Rádiu Impuls přiznal, že se mu velmi živě zdálo o setkání s medvědem.
09.07.2018

Nevídané! Maďaři lyžují na své nejvyšší hoře.

Je to možná překvapení, ale na vrchol tisíc metrů vysoké maďarské hory Kékes vede lyžařská lanovka. Zjistil to cestovatel Jaromír Zaoral, který přes prázdniny zdolává jeden nejvyšší vrchol zemí Evropské unie za druhým.
02.07.2018

Vítr smetl na Gerlachu našeho horolezce

Cestovatel Jarda Zaoral řeší na své evropské pouti první závažné problémy. Počasí mu zatím nedovoluje vystoupat na nejvyšší horu Slovenska, Gerlachovský štít (2655 metrů nad mořem). Trápí ho silný vítr a mrazivá mlha.
28.06.2018

Před Sněžkou bodly borůvkové knedlíky, říká rádiový horolezec

Konečně doma! To byla první upřímná slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Přejel totiž hranice a vydal se k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.