Do Peru jezdíme obdivovat starou inckou kulturu, současnost a přírodu

Publikováno: 23.07.2018 08:51
Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do říše starých Inků, do Peru a náš cestovatel jako vždy ví, co byste zde neměli opomenout navštívit.

Cestovat je krásná věc, když dorazíte třeba do země starých Inků, do Peru...

Je to stát, který je dnes sousedí s Bolívií, Brazílií, Chile, Kolumbií a Ekvádorem. Dnes tady žije asi třicet dva a půl milionu obyvatel, takže relativně slušně velká země, ale hlavně velmi významná země z hlediska historických událostí. Mluvím právě o té říši Inků, mluvím o tom, že kdysi dávno to místo opanovali Evropané prostřednictvím Pizarra, který se bohužel zachoval nemravně vůči Inkům a ukrdl jim místní zlato a mnoho jich povraždil. Dneska se jezdí do Peru obdivovat tu starou inckou kulturu, obdivovat současnost a hlavně přírodní scenérie.

A co třeba Andy?

Tak máme zase další rozměr, můžeme vidět přírodu shora, můžeme vidět, když potom zase sestoupíme dolů, uvidíme naprosto nádherné, třeba i celé zasněžené vrcholky. Tady, v Peru, můžeme navštívit i poušť. Taková poušť Sechura je velice známá a slavná. Určitě slavnější jezero Titicaca ve výšce 3812 metrů nad mořem. No a Machu Picchu bude ta hlavní adresa, proto jsem si ji nechal na závěr, protože Machu Picchu je naprosto silný zážitek. Silného geniua loci vyzařuje na každého, kdo se v tomto místě někdy objeví.

A jaká je Lima?

To centrum celé země, 12 kilometrů od pobřeží, kdysi dávno se tomuto místu říkalo město králů. Dnes tady najdeme budovy z doby španělské nadvlády, najdeme tady nádherný arcibiskupský palác s vyřezávaným dřevěným balkonem. Rozhodně bychom neměli opomenout, když už jsme v Limě, navštívit právě to pobřeží. Pobřeží, když jsem ho teď nedávno, asi před pěti měsíci v tomto roce, navštívil, tak jsem byl překvapený, kolik lidí se tam koupe v moři. Ano, je to naše zima, jejich léto, protože jsme na jižní polokouli. Takže, když přijedeme do Limy, nezapomeňme centrum a nezapomeneme na okraje tohoto zajímavého města.

27.07.2018

Ve městě Pyramiden objevíte skanzen sovětských dob

Dnes se s Jirkou Kolbabou plavíme po Severním ledovém oceánu a našimi zastávkami jsou města Barentsburg a Pyramiden.
26.07.2018

Lodí za městem duchů na Špicberkách

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Špicberky, tentokrát se lodí přibližujeme městu duchů - Pyramiden.
25.07.2018

Na Lofotech neexistuje železnice

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na norské Lofoty. Jaká zajímavá místa zde můžete navštívit a jakou dopravu zde naopak nemáte možnost využít?
24.07.2018

Jirka Kolbaba zažívá na Arktidě tropické třicítky

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Arktidy. Žádné ochlazení od českých tropů nás ale nečekalo, na Arktidě je totiž podobné počasí.
20.07.2018

Do cesty na africké safari stojí za to investovat

Jirka Kolbaba nás dnes provedl po africkém safari. Proč stojí za to vyrazit na něj?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.