Do cesty na africké safari stojí za to investovat

Publikováno: 20.07.2018 08:51
Jirka Kolbaba nás dnes provedl po africkém safari. Proč stojí za to vyrazit na něj?

Teď se z Česka, kde je tropické počasí, přeneseme za ještě větším teplem na africké safari a ucítíme dech lva.

Vždycky říkám, že těžce vydělané a ušetřené peníze stojí za to investovat do něčeho takového, jako je africké safari. Pakliže zvolíme dobrou, renomovanou společnost, pakliže zvolíme dobrý park, kde žije opravdu velké množství zvířat, správné období, a to jak v roce, tak ve dni, protože optimální je vždy jet na safari ráno a večer, rána jsou ještě o něco lepší, ale nechat si hlavně poradit těmi odborníky, vyjet terénními, často otevřenými auty do té volné přírody, to vždycky stojí za to. Chceme vidět ty velké kočkovité šelmy, ne vždy je musíme vidět, to je všechno příroda, ale když máme štěstí, tak je to nezapomenutelný zážitek.

A nemůžou na nás třeba ti lvi a tygři do auta vlézt?

Tak velice často jsme v otevřeném autě, ale pakliže zůstaneme součástí toho vozu, necháme se poučit těmi místními rangery a nevymýšlíme nějaké hrdinné aktivity navíc, tak je to bezoečné. Ta statistika je jednoznačná, ta možnost nebezpečí napadení tím zvířetem se eliminuje na malá promile. Každopádně ale uvidíme něco, co nemůžeme normálně nikdy zažít, protože vidět lva v televizi, to je nádherná věc, ale vidět lva dva, tři, čtyři, pět metrů od auta, slyšet jeho dech, tak to je naprosto jiný, hluboký, nezapomenutelný zážitek.

 

27.07.2018

Ve městě Pyramiden objevíte skanzen sovětských dob

Dnes se s Jirkou Kolbabou plavíme po Severním ledovém oceánu a našimi zastávkami jsou města Barentsburg a Pyramiden.
26.07.2018

Lodí za městem duchů na Špicberkách

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Špicberky, tentokrát se lodí přibližujeme městu duchů - Pyramiden.
25.07.2018

Na Lofotech neexistuje železnice

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na norské Lofoty. Jaká zajímavá místa zde můžete navštívit a jakou dopravu zde naopak nemáte možnost využít?
24.07.2018

Jirka Kolbaba zažívá na Arktidě tropické třicítky

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Arktidy. Žádné ochlazení od českých tropů nás ale nečekalo, na Arktidě je totiž podobné počasí.
23.07.2018

Do Peru jezdíme obdivovat starou inckou kulturu, současnost a přírodu

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do říše starých Inků, do Peru a náš cestovatel jako vždy ví, co byste zde neměli opomenout navštívit.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.