Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Publikováno: 29.07.2018 07:00
Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.

Na dlouhých cestách se nikdo nechce mačkat na zadních sedačkách ještě s autoledničkou, jenom proto, že se nevešla do kufru nacpaného auta. Střešní box se hodí nejen v zimě na lyže, ale i v létě.

Namontovat tzv. rakev zvládnete sami. Nezapomínejte na podložky pod utahovací šrouby. Než vyrazíte, je potřeba nejen střešní box, ale to i poklady, co do něj dáte, pořádně připevnit. Pamatujte na to, že když máte na autě rakev, tak máte jinou výšku a třeba obyčejnou myčkou neprojedete.

Ale jestli raději na auto naložíte kola a vyrazíte po Česku, bude nejlepší pořídit stojan na kola, který se montuje na tažné zařízení. Pokud ho máte. Střešní nosič se při rychlejší jízdě musí víc hlídat, to mi za Besip potvrdil Ing. Charouz.

„Uvědomte si, že když jedete po dálnici, na kolo působí obrovský tlak proudícího vzduchu. Takže nepodceňovat zajištění. Spousta řidičů jezdí celý rok jen tak, na prázdniny naloží kola, vjedou do podzemních garáží a kola si o strop urazí.“

Na oblíbená elektrokola potřebujete nosič na 300 kg. A taky při plně naloženém autě přifoukněte pneumatiky.

Šťastnou cestu a pěknou neděli bez kolon, kterým se vyhnete s aplikací Waze přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

26.08.2018

Jezdit po dálnici není žádná věda, má to ale svoje pravidla!

Jezdit po dálnici není žádná věda, ale má to svoje pravidla, která ne všichni dodržují. Ty nejdůležitější připomene náš odborník na dopravu Marek007.
19.08.2018

Dá se ušetřit na dílech z vrakoviště?

Náš Marek 007 chce ušetřit na opravě svého auta. Nové náhradní díly jsou drahé a chystá se koupit použité na vrakovišti.
12.08.2018

Značkový nebo neznačkový servis?

Značkový servis nebo neznačkový? To je otázka, která pálí každého řidiče, když se mu porouchá auto. Každý se musí rozhodnout sám za sebe, ale musí mít na paměti, že i oprava u toho sebelepšího neznačkového garážmistra se může hodně prodražit…
05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
22.07.2018

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.