Cestovat v plně naloženém autě může být o nervy

Publikováno: 29.07.2018 07:00
Cestovat v plně naloženém autě s celou rodinou a koly muže být o nervy. Marek 007 ví jak si poradit.

Na dlouhých cestách se nikdo nechce mačkat na zadních sedačkách ještě s autoledničkou, jenom proto, že se nevešla do kufru nacpaného auta. Střešní box se hodí nejen v zimě na lyže, ale i v létě.

Namontovat tzv. rakev zvládnete sami. Nezapomínejte na podložky pod utahovací šrouby. Než vyrazíte, je potřeba nejen střešní box, ale to i poklady, co do něj dáte, pořádně připevnit. Pamatujte na to, že když máte na autě rakev, tak máte jinou výšku a třeba obyčejnou myčkou neprojedete.

Ale jestli raději na auto naložíte kola a vyrazíte po Česku, bude nejlepší pořídit stojan na kola, který se montuje na tažné zařízení. Pokud ho máte. Střešní nosič se při rychlejší jízdě musí víc hlídat, to mi za Besip potvrdil Ing. Charouz.

„Uvědomte si, že když jedete po dálnici, na kolo působí obrovský tlak proudícího vzduchu. Takže nepodceňovat zajištění. Spousta řidičů jezdí celý rok jen tak, na prázdniny naloží kola, vjedou do podzemních garáží a kola si o strop urazí.“

Na oblíbená elektrokola potřebujete nosič na 300 kg. A taky při plně naloženém autě přifoukněte pneumatiky.

Šťastnou cestu a pěknou neděli bez kolon, kterým se vyhnete s aplikací Waze přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

05.08.2018

Jak ušetřit palivo na dlouhých cestách?

Správně šetřit palivo na dlouhých cestách autem není věda, Marek 007 ví jak na to...
22.07.2018

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit!

Sednout za volant po jednom pivu se nemusí vyplatit, i pokud přes domácí alkoholtestr nic nenadýcháte. Na vlastní kůži si to vyzkoušel Marek 007.
15.07.2018

Letní jízda na motorce jenom v tričku je příjemná, může být ale i hodně bolavá

Léto je v plném proudu a obrážet pláže v Bibione a nebo v Thajsku na skútru je jasná volba.
08.07.2018

Klimatizace je dobrý sluha, ale špatný pán

Vydržet v letních parnech v autě jen se staženým okýnkem, to zvládnou jenom ti nejodolnější. Ostatní smrtelníci si stejně jako Marek 007 zapnou klimatizaci.
01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.