Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Publikováno: 24.06.2018 09:00
Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.

Můj otec byl velmi přísný, ale možná i proto jsem měla vždy dobré známky, první trojku na vysvědčení jsem dostala až na gymnáziu. Já jsem tak náročná matka být nechtěla, ale jsem. Bětka totiž od 3. třídy považuje školu za nudu, opruz a naprostou ztrátu času. A navíc když vidím, jak píše, tak bych vyletěla z kůže a obdivuju učitele, že z toho vůbec něco vyčtou. Ona je levák, jako já – jenže zatímco já psala krasopisně, jí letí každé písmeno na jinou stranu, mezery mezi slovy považuje za zbytečnost, jedno slovo je schopná 6x vygumovat, než ho napíše správně. Ve 4. třídě jsem takhle bědovala nad jejím sešitem z vlastivědy, který měl ohnuté rohy, a všechno mi přišlo naškrábané. A víte, co? Druhý den Bětka přinesla pochvalu od pana učitele, že její sešit patří k nejhezčím ve třídě. Jsem absolutně nechápala a pro zajímavost to vyfotila na facebook, kde jsem se od přátel dozvěděla, že jsem moc náročná, že Bety píše krásně a že bych měla vidět sešity jejich dětí.

Přesto mé výhrady měla Bětka až do 4. třídy samé jedničky. Ovšem na konci 4. třídy si postěžovala, že se cítí jako šprtka. A tak v prvním čtvrtletí páté třídy téměř propadala z matiky a v češtině, angličtině a vlastivědě směřovala k trojce. Vůbec jsem nechápala, co se děje – musela jsem do školy, tam to probrat s učitelkami a pak následovalo několik motivačních týdnů, kdy jsme s babičkou Bětce vysvětlovaly, že bez školy to prostě nepůjde a že sledováním youtube se nejen nic nenaučí, ale ani neuživí. Stálo nás to opravdu hodně úsilí, ale nakonec to teď Bety vytáhla na dvě dvojky, takže spokojenost. Ale studijní typ to zatím rozhodně není, tak uvidíme v příštím školním roce.

Hezké prázdniny všem školákům, středoškolákům a vysokoškolákům přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

29.07.2018

Na letní brigády se jen tak nezapomíná

Léto je časem brigád. Dnešní mládež si ale chce užívat, a do příležitostné práce se moc nehrne. Podle Moniky Vrchotové tím ovšem přichází o hodně.
22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.