Rodina může svatbu pořádně zpestřit

Publikováno: 03.06.2018 09:00
Svatba bývá považovaná za jednu z nejkrásnějších událostí v životě. Aby tomu tak bylo, je potřeba vše důkladně naplánovat. Pár rad z vlastní zkušenosti má teď Monika Vrchotová.

I když to včera bylo 12 let, co jsem se vdávala, některé okamžiky se mi opravdu nezapomenutelně vryly do paměti. Jediné, co se na svatbě naplánovat nedá, je počasí, takže i v teplých měsících by se mělo při výběru šatů počítat s nějakým svrškem, což třeba mě vůbec nenapadlo. Říkala jsem si, že přece 2. června už bude teplo. Tak v podhůří Jeseníků tehdy nebylo, takže při focení v zámecké zahradě ve Velkých Losinách jsem málem umrzla, jelikož jsem měla šaty bez ramínek a bylo asi 12 stupňů. A tolik stupňů mělo také pivo, které si večer před svatbou hojně dopřával můj táta s kamarády, kteří u nás přespávali, takže druhý den k oltáři nevedl on mě, ale spíš já jeho, jak mu bylo zle.

Tím to ale zdaleka nekončilo. Další horké chvilky mi připravil Tonda. Když se ho oddávající zeptala, jestli si mě bere za ženu, mlčel. A já jen cítila, jak se mu hýbou prsty na ruce a slyšela smích jeho kamarádů, tak jsem byla relativně v klidu. Ne už tolik jeho máma, která na něj křikla „řekni to.“ Pak se ukázalo, že v partičce soutěží o to, kdo nejdýl vydrží, než řekne ANO. Tonda tehdy trhl rekord – tuším 13 sekund. Ono se to nezdá, ale když tam stojíte, je to fakt dlouho.

No a o další nezapomenutelný svatební zážitek se postarala moje máma – nevědouce, že jsme šli spát v 5 ráno, nám v 8 ráno několikrát volala na mobil. A když jsme nereagovali, začala s jednou ze svých sester za dveřmi zpívat něco jako „zaspala nevěsta,“ a prý že, rodina odjíždí, ať se jdeme rozloučit. Samozřejmě než jsme sešli dolů, byli už stejně skoro všichni pryč.

Takže mé rady zní – večer před obřadem držet otce nevěsty dál od alkoholu, vysvětlit rodičům, že po svatbě opravdu nebudete vstávat za kuropění a pakliže pozvete kamarády drahé polovičky, zjistit, jestli mezi sebou nemají náhodou nějaký „vtipný“ svatební rituál.

Veselou a bezproblémovou svatbu všem budoucím novomanželům přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
17.06.2018

Co všechno se může přihodit v autě

Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.
10.06.2018

Jak může jedno razítko změnit život

Přijímačky na vysoké školy jsou v plném proudu. Ne každému se podaří dostat na vysněnou školu – někdy i kvůli tomu, že nedostanou potřebný štempl od odborníka. Ale jak říká Monika Vrchotová, není třeba kvůli tomu věšet hlavu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.