Před Sněžkou bodly borůvkové knedlíky, říká rádiový horolezec

Publikováno: 28.06.2018 15:35
Konečně doma! To byla první upřímná slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Přejel totiž hranice a vydal se k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.

„Hned za hranicemi jsem si mohl česky popovídat s cestujícími a dát si kofolu,“ pochvaluje si Jarda přejezd do České republiky. A jelikož se přesunoval vlakem, tak ho překvapilo, že na české železnici to fungovalo o poznání lépe než na německé. Předpověď deštivého počasí tentokrát nepřála bezproblémovému výstupu, proto minivýprava nocovala na Luční boudě a Sněžku zdolala až druhý den ráno. „Alespoň jsme si v klidu mohli dát borůvkové knedlíky a pivo,“ říká Jarda. Ranní expedice dopadla dobře, i počasí se umoudřilo a tak bylo možné nafotit i hezký východ slunce. „Teď už se ale opravdu těším domů. Jedeme do Olomouce,“ ukončuje Jarda Zaoral svou českou anabázi. Když to sečteme suma sumárum, tak má za sebou osm evropských hor: tři v Pobaltí, tři v Beneluxu, jednu v Dánsku a zatím nejvyšší z nich, českou Sněžku. První opravdová výzva ale Jardu Zaorala čeká 30. června. Jde o Gerlachovský štít na Slovensku. Mimochodem je to jediná hora ze seznamu, kam vás nepustí bez průvodce. A nadmořská výška 2499 metrů v kombinaci s hrozícím sněžením opravdu bere dech. 

Autor fotografií: Jaromír Zaoral

18.07.2018

Užil jsem si Olymp s drinkem v ruce, říká cestovatel

Převýšení dva tisíce metrů. Pod vrcholem rakije a dobrá večeře. Ráno nádherný východ slunce přímo na vrcholu. To je zážitek cestovatele a horolezce Jardy Zaorala z Řecka, kde zdolal nejvyšší horu v pohoří Olymp.
13.07.2018

Dostal jsem panáka od rockové babičky, říká mladý cestovatel

Nudíte se? Tak si vyšlápněte na nejvyšší horu Bulharska Musalu, která se pne až do výšky 2925 metrů nad mořem. Kousek pod vrcholem můžete dokonce dostat zdarma panáka rakije, jak se to stalo našemu horolezci Jardovi Zaoralovi.
11.07.2018

Sežral mě medvěd! Naštěstí jen ve snu.

To jsou slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolal další evropskou horu, 2544 metrů vysoký vrchol Moldoveanu Peak v Rumunsku. Jarda na hoře nocoval ve stanu a Rádiu Impuls přiznal, že se mu velmi živě zdálo o setkání s medvědem.
09.07.2018

Nevídané! Maďaři lyžují na své nejvyšší hoře.

Je to možná překvapení, ale na vrchol tisíc metrů vysoké maďarské hory Kékes vede lyžařská lanovka. Zjistil to cestovatel Jaromír Zaoral, který přes prázdniny zdolává jeden nejvyšší vrchol zemí Evropské unie za druhým.
02.07.2018

Vítr smetl na Gerlachu našeho horolezce

Cestovatel Jarda Zaoral řeší na své evropské pouti první závažné problémy. Počasí mu zatím nedovoluje vystoupat na nejvyšší horu Slovenska, Gerlachovský štít (2655 metrů nad mořem). Trápí ho silný vítr a mrazivá mlha.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.