Prasklé sklo vám nesmí bránit ve výhledu!

Publikováno: 10.06.2018 07:00
Známe to všichni. Autu, co jede před vámi, se od kola odrazí kamínek a rovnou do vašeho čelního skla, na kterém si našel prasklinu i náš Marek 007.

Vyrazil jsem s autem do myčky a koukám, že mám prasklé čelní sklo. Hned se pouštět do výměny celého skla se mi nechce, ale od preventistky PČR Marty Vlachové jsem zjistil, že se takto jezdit nemůže. Dokonce je to i na pokutu.

„Pokud je prasklina ve výhledu, tak ano.“

A to nejenom u nás ale i v zahraničí. Kvůli malé dírce od kamínku přece nebudu měnit celé čelní sklo. Co s tím ví Milan Kán z pojišťovny Kooperativa.

„Další možností je oprava scelováním, pokud je to poškození malé, dá se takto opravit a nemusí se zasahovat do skeletu karoserie.“

A takto se dá opravit prasklina velká až 10 cm, to už ale sami v garáži nezvládnete. Opravu nechte na odbornících. Z auta prostě musí být na silnici dobře vidět. V zimě si odházíte sníh. V létě snad jen když vyjedete z lesa, očistěte si SPZ od bláta, ať je čitelná, a taky musí byt vidět světla, když svítí. A neměly by vám cestou z auta padat kusy hlíny, jinak i to je za pokutu.

Pěknou neděli a šťastnou cestu přeje marek 007

Zdroj obrázku: MAFRA

01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
24.06.2018

Bez SPZ se jezdit nesmí!

Tentokrát nám Marek 007 poradil co dělat, když přijdete o SPZ
17.06.2018

Dálniční známky jsou pro zloděje pořád velkým lákadlem

Pokud se stanete obětí jejich řádění, tak novou známku kupovat nemusíte...
03.06.2018

Vozy českých řidičů stárnou

Vozy českých řidičů stárnou. V průměru jezdíme v 15 let starých autech. Levné auto si pokoušel sehnat i Marek 007...
27.05.2018

Jak se zachovat před i po srážce se zvěří

Jak se správně chovat za volantem těsně před tím než srazíte zvěř, si vyzkoušel Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.