Potřeboval hasicí přístroje, tak si je nakradl v paneláku

Publikováno: 16.06.2018 06:45
Policisté tento týden slavili úspěchy s rozkrýváním drogového podsvětí. Na Svitavsku zadrželi dealera, na Chrudimsku pěstitele marihuany a detektivové se také chlubili odhalením mezinárodního drogového gangu. Působil na čtyřech kontinentech. S dalším přehledem pozoruhodných krimi zpráv teď přichází reportér Tomáš Kabát.

Střelnou zbraní chtěl řešit situaci jeden dlužník na Břeclavsku, kterému hrozí vystěhování. Exekutora přivítal s pistolí v ruce. Ohrožoval při tom i policejní hlídku, před kterou se nakonec i se svou manželkou zabarikádoval . Jak řekla policejní mluvčí Kamila Haraštová, útočníka zadržela zásahová jednotka. "Nejdříve jsme se snažili s mužem vyjednávat. Bohužel, bylo to marné. Z tohoto důvodu zásahová jednotka provedla zadržení, a to jak muže, tak i jeho manželka, protože také ta policistům vyhrožovala." Muž se podle všeho pokusil v posledních momentech před zadržením pustit plyn a škrtnout sirkou. Policejní zakuklenci tomu ale včas zabránili.

Mladík z Rožnovska nebral vážně rozhodnutí soudů, které mu zakazovaly řízení. Začátkem týdne usedl za volant – a navíc opilý. Jako na potvoru pro něj, naštěstí pro ostatní účastníky provozu, ho přistihli policisté. Nadýchal jim hodnotu 1,17. A protože měl kromě zákazu řízení i škraloup s návykovými látkami, putoval do vazby.

Jednoho nenechavce z Blanenska teď představí policejní mluvčí Bohumil Malášek. Pachatel zřejmě chtěl být hasičem. "Hasicí přístroje asi nutně potřeboval zatím neznámý pachatel, který se vypravil do bytového domu v Blansku. Do trojice vchodů bytového domu se dostal snadno nezajištěnými dveřmi. Na chodbách pak postupně odcizil osm práškových hasicích přístrojů. Nájemníkům domu tak způsobil škodu nejméně deset tisíc korun."

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

21.07.2018

Bezruký agresor a dvakrát ukradené kolo

Bezruký agresor a dvakrát ukradené kolo. I takové byly případy, kterými se v uplynulém týdnu zabývali policisté, my se na ně zaměřujeme v dnešních Krimi Impulsech.
14.07.2018

Ukradené řízky a manžel na kapotě

Ukradené řízky a manžel na kapotě. I takové případy řešili v uplynulém týdnu policisté. My vám je přinášíme v dnešních Krimi Impulsech.
07.07.2018

Auto na sloupu a čokoláda v trenýrkách

Auto na sloupu a čokoláda v trenýrkách. I takové kuriózní případy řešili v uplynulém týdnu policisté...
30.06.2018

Kněz nafackoval batoleti

Fackující kněz a 17letý kamioňák. I takové případy řešili policisté v uplynulém týdnu
23.06.2018

V Hornické ulici v Chomutově zavedla navigace řidiče na schody

Na Impulsu jsme se opět podívali do světa zmatených zločinců a dobrodruhů. Václav Komárek zjišťoval, jakými případy se v uplynulém týdnu zabývali policisté i hasiči
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.