Na Ligu mistrů zapomeňte, u nás hrajeme okresní přebor, říká starostka Drnovic

Publikováno: 14.06.2018 08:30
V době největší slávy se tam hrála první liga. Na zápas předkola Poháru UEFA tam přijel i slavný klub Mnichov 1860. Na opraveném stadionu sehrála zápas i česká fotbalová reprezentace. Řeč je o Drnovicích, vesnici, která přičichla k velkému fotbalu. Zašlé časy připomíná chátrající stadion, který dnes vlastní obec. Zuzana Bubílková proto zavolala starostce Zuzaně Hermanové, aby se zeptala, co bude dál.

Dobré ráno, paní starostko.

Dobré ráno paní Bubílková.

Kdy bude vlastně stadion opravený?

Tedy to máte po ránu otázky. Kdy bude celkově opravený, to vám opravdu neřeknu. My teď postupně děláme uklízecí a zabezpečovací práce. Hrací plocha je způsobilá a tam se hraje celou dobu, dokonce i v čase, kdy byl stadion v konkurzu. Fotbalisté hrají okresní přebor a hrací plochu využívají.

Ten stadion plnil mezinárodní kritéria. Dovedete si představit, že se tam bude hrát nějaký velký mezinárodní zápas, třeba i finále Ligy mistrů?

Ne,ne, opravdu ne. Dovedu si představit cokoli, ale tohle tedy ne. My určitě chceme, aby se zde hrál fotbal na okresní, možná na krajské úrovni. My zde máme silné fotbalové mužstvo a teď uvažujeme, jak co nejlevněji opravit a zabezpečit tak, aby to mohlo být využíváno. Prioritou je samozřejmě to, aby se tam hrál fotbal, ale ty prostory jsou opravdu velké. Na druhou stranu nejsou tak zanedbané, jak jsme si mysleli, takže bychom to mohli nějak komerčně využít, v části tribun třeba na kanceláře.

Takže se z tohoto velikého mezinárodního stadionu stane takový místní stadion pro místní účely. To je vaše představa?

Dá se to tak říct, ta představa je zatím taková. Za dva tři roky bych vám ale třeba řekla něco jiného. V této fázi určitě budeme rádi, když ten stadion bude využívaný tak, jak je využívaný doteď.

Děkuji za rozhovor!

Zdroj obrázku: MAFRA

03.09.2018

Maturitu z matematiky bych už „nedal“, říká Babiš

Začal nový školní rok, do lavic tentokrát usedne přes sto tisíc prvňáků. Prezident Miloš Zeman vítal školáky v Praze 6, ministr školství v Brně-Medlánkách a premiér Andrej Babiš se nechal odchytit Zuzanou Bubílkovou na telefonu.
21.06.2018

Lidé musejí pro léky k sousedům, říká starosta Dětmarovic

Lékárny postupně vyklízejí prostor na českém venkově. Jejich provoz mnohdy lékárníci nemůžou utáhnout. Podobně jsou na tom Dětmarovice na Karvinsku, kde také provozovna zanikla. Zuzana Bubílková zavolala starostovi Dětmarovic Ladislavu Rosmanovi a zeptala se, jak se s tím dá žít.
20.06.2018

Vojtěch Filip (KSČM): Nezapomeňte, vstanou noví bojovníci!

Druhá vláda Andreje Babiše ještě nevznikla a už může zaniknout. Klíčová je teď pozice ministra zahraničí, o kterou má zájem Miroslav Poche z ČSSD. Hlas Hradu ale říká „NE“! A je víc než jisté, že Poche jako šéf české diplomacie nemá podporu ani ze strany komunistů, na jejichž hlasech bude celá vláda závislá. Jak si tu situaci užívá předseda KSČM Vojtěch Filip? Ptala se Zuzana Bubílková.
19.06.2018

Hrozí další zavírání lékáren, říká šéf lékárnické komory

Z českého venkova postupně mizí lékárny. Trend by se dal zastavit, pokud pojišťovny navýší lékárníkům platby. Své slovo dal i ministr zdravotnictví, a tak se očekává, že by ho měl dodržet. Zuzana Bubílková se na stav věcí vyptávala prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudoby.
13.06.2018

Daroval sto litrů krve. A tělo reaguje dobře, říká dlouholetý dárce.

Svět oslavuje dárce krve. Jejich svátek letos připadá na čtvrtek 14. června. Zuzana Bubílková našla pana Víta Antoše, který daroval krev celkem 265krát! Je to hodně, nebo stále málo?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.