Na letní tábory se nezapomíná

Publikováno: 01.07.2018 14:37
Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.

A musím říct, že na tu dobu vzpomínám ráda. Od první třídy jsem díky ROH jezdila na dva až tři týdny do Skorošic v Jeseníkách. Vždycky jsem se tam těšila, jen jednou, když mi bylo 10 let, jsem měla nějaký splín a rozhodla jsem se, že uteču. Schovala jsem se za budovou asi půl kilometru od tábora a vyhlížela, jestli nepojede kolem táta, který tam občas jezdíval. Po dvou hodinách, během kterých mě nikdo nehledal, jsem to vzdala a vrátila se zpátky. Mezi nezapomenutelné táborové zážitky patří také první platonická láska – jmenoval se Rosťa Wagner, nebo také týden strávený na samotce kvůli nemoci, polámané zuby poté, co jsem spadla a někdo mi šlápl na hlavu, anebo žába hozená za tričko – z toho mám osypky ještě teď, když o tom mluvím. 

Moji Bětku jsem poprvé poslal na tábor, ještě než šla do 1. třídy. Zatímco ona seděla v autobuse a mávala, já zadržovala slzy a říkala si, co jsem jí to udělala. Ale Bety to zvládla.  Lyžařský tábor už moc ne, nebavilo ji tahat lyže, ale zase si pamatuje, že jí tam vypadl první zub. A pak byla na koňském táboře, který měl na internetu vynikající recenze, ale realita tomu neodpovídala. Rodinný dům a na zahradě týpí, pan vedoucí se považoval za indiána a přišel v podstatě nahatý, jen s proužky látky, které měly zakrývat to, co nemá být vidět, ale chvilkami bylo. Chtěla jsem to hned otočit domů, ale Bety odmítla, aby mi po týdnu řekla, že na žádný tábor už nikdy nepojede. Ona to byla spíš hra o přežití – v pokojích byl neuvěřitelný binec, odpadkové koše přetékaly a pak mi Bety řekla, že se za celý týden jen jednou sprchovala. A od té doby absolvuje jen příměstské tábory a já jsem vlastně ráda – přes den se nenudí a večer si můžeme užívat spolu – pokud tedy nejsem v práci.

Pěkné zážitky z táborů a hodně legrace dětem i vedoucím přeje Monika Vrchotová.

22.07.2018

Ne všichni chodí na pohotovost zahnat večerní nudu

Asi každý z nás někdy vyrazil na pohotovost. Buď sám, nebo s dětmi. Někdy ale setkání s lékaři může přinést rozčarování, jako se to stalo i Monice Vrchotové.
15.07.2018

Pádům se člověk nevyhne ani v dospělosti

K malým dětem patří odřená a potlučená kolena. Pádům se ale nevyhýbají ani dospělí – a občas jsou důvody opravdu těžko uvěřitelné. Pár takových historek sesbírala v redakci Monika Vrchotová.
08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
17.06.2018

Co všechno se může přihodit v autě

Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.