Mám to vyvážené. HD obraz mi kompenzuje špatný zrak, říká moderátor Alexander Hemala.

Publikováno: 11.06.2018 08:30
Česko se připravuje na nový televizní signál. Standard DVB-T2 vytlačí obyčejnou dévébété jedničku a pro spoustu Čechů to znamená, že si budou muset koupit novou televizi nebo krabičku, která nový signál rozkóduje. Jak se na to tváří známý televizní hlasatel a moderátor Alexander Hemala? Ptala se ho Zuzana Bubílková.

Alexander Hemala je člověk, který snad už byl u samotného zrodu televize. Já vás zdravím, dobré ráno…

Zuzanko, dobré ráno. No, trošku jste to přehnala, ale ne moc.

Sašo, digitalizace, multiplex, DVB-T2… Sledujete tyhle technické novinky?

Víte co, nesleduju, protože než by se mně dostala pod kůži jedna novinka, tak už přichází jiná novinka, která tamtu novinku střídá, a já to prostě nevychytávám. Já si kupuju každé dva tři roky televizi. Ale asi je to normální, protože dneska se ty výrobky dělají tak, aby vydržely maximálně rok po záruce, a pak už je musíme měnit. Já myslím, že to je nutný, tržní tah, protože ty roboty, co to dělají, montují dohromady ty televize, tak by třeba tři čtvrtiny směny stály, takže to by se nevyplatilo. Podle mě to je takhle vymyšlené, abyste si musela koupit buďto novou televizi nebo nějaký set top box. A než já si na to všechno zvyknu, tak už je to zase jinak.

Kvalita obrazu se neustále zvyšuje, zvyšuje se i kvalita obsahu? Nepřevyšuje technická kvalita obsahovou?

To je hezky řečeno, že ta kvalita obrazu se neustále zvyšuje, ale mně se neustále snižuje kvalita zraku, takže já to mám už tak dvacet třicet let v rovině. No, a o kvalitě pořadů, to bychom se, Zuzanko, dostali do úplně jiných poloh.

Sašo, jste jako divák rád, že už vidíme na hercích každou plombu a na Ronaldovi každý nagelovaný vlas?

Nejhorší je, že když se tam občas objevím já sám, tak vidím ten zub času. Všechno to, co jste vyjmenovala. Já vidím, jak ten zub času neuvěřitelným způsobem hlodá, takže po této stránce bych si nějaký rok radši ušetřil.

Já to řeším tak, že se na sebe nedívám. Tolik guru České televize Saša Hemala, děkuji za názory.

 

12.06.2018

Manažer Elánu: Vašo kvůli Impulsu odhodil svůj strach

Elán vyráží na střechu! Populární rocková kapela vystoupí v úterý večer ve speciálním živém programu na střeše Rádia Impuls. Po loňském koncertu české skupiny Chinaski je to druhý podobný projekt v posledním roce. Jak je těžké přemluvit hudebníky, aby do toho šli? Zuzana Bubílková se ptala manažera Elánu Vláda Moška.
07.06.2018

Mince může sbírat každý, boháč i ten chudší, říká obchodník

Impulsovi nabízejí celý červen milión korun. Mimořádně štědrá prémie vyvolává otázky, co se dá s takovou sumou dělat. Nad investicí přemýšlela i Zuzana Bubílková, která zavolala obchodníkovi se sběratelskými mincemi Jakubu Trpišovi.
06.06.2018

Miroslav Kalousek /TOP 09/: Babiš s důvěrou bude vládnout celé volební období

Andrej Babiš se dnes podruhé stane premiérem. Do funkce ho opět uvede prezident Miloš Zeman, který mu tak dá druhou možnost na sestavení vlády. Jak na to reaguje Babišův rival Miroslav Kalousek z TOP 09? Ráno mu od Impulsových zavolala Zuzana Bubílková.
05.06.2018

Čistič Adam straší nemocnice!

Zuzana Bubílková dnes vyzpovídala v Třech Impulsem na tělo ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Podívejte se na video.
04.06.2018

S neznámým velbloudem nechoďte do pouště, radí velvyslankyně v Egyptě

Češi opět sednou do aut a pojednou na letní dovolenou. Za celou rodinu utratí nejčastěji do 25 tisíc korun. Rádi se vracejí do přímořských států, jako je Itálie či Chorvatsko. Navíc se přestávají bát teroristických útoků. Vyplývá to z průzkumu Holiday Barometer, který v květnu realizovala společnost Europ Assistance. Zuzana Bubílková zavolala české velvyslankyni v Egyptě Veronice Kuchyňové Šmigolové, aby se jí zeptala, jestli je rozumné létat do egyptských letovisek.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.