Lidé musejí pro léky k sousedům, říká starosta Dětmarovic

Publikováno: 21.06.2018 08:30
Lékárny postupně vyklízejí prostor na českém venkově. Jejich provoz mnohdy lékárníci nemůžou utáhnout. Podobně jsou na tom Dětmarovice na Karvinsku, kde také provozovna zanikla. Zuzana Bubílková zavolala starostovi Dětmarovic Ladislavu Rosmanovi a zeptala se, jak se s tím dá žít.

Dobré ráno!

Dobrý den.


Pane starosto, co pro obec znamená, když se zavře lékárna?

Tak to víte, je to další snížení komfortu života v obci a to zejména pro lidi starší generace. Všichni nemají tu možnost rychle si sednout do auta a svůj vyzvednout své léky v sousedním městě. Navíc se to dotýká i mě osobně. Bylo to velmi příjemné, když jsem šel po chodníku a mohl jsem si krátkou zastávkou vyřešit problém, že jsem si vyzvedl léky na recept.


Proč u vás vlastně ta lékárna zanikla?

Bylo nám řečeno, poměrně krátkou dobu před vlastním uzavřením té instituce, že lékárna nedostatečně vydělává, není zisková a není naděje na nějaké zlepšení.


Kam teď občané musí jezdit pro léky? Jak daleko?

Většinou je to do sousední Orlové nebo třeba i do Karviné, a to už je vzdálenost pár kilometrů.


Prodávají se u vás alespoň volně prodejné léky, nebo vůbec?

Ne, ne, ne, ta lékárna byla kompletně uzavřena a všechno se musí řešit nyní nákupem buď v Dolní Lutyni anebo v Orlové. Tam je těch lékáren několik. Myslím si, že tam je přelékárnováno a tady nám lékárnu zavřeli.


To nemůže obec takové lékárně pomoci? Třeba s dotací pronájmu nebo s něčím podobným…

Musím znovu pochválit naše zastupitelstvo, že dohodlo nabídku finanční podpory firmě, která tady tu lékárnu provozovala. Ta podpora by byla pravidelná a docela by stačila na to, aby se lékárna minimálně dostala na plus minus nula.


Děkuji za rozhovor!

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

10.09.2018

Určitě přijde nová krize, předvídá exministr Kalousek

Deset let jak půlhodina, zpívá skupina Chinaski. A deset let od poslední ekonomické krize opravdu uteklo jako voda. Zuzana Bubílková proto zavolala tehdejšímu ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, aby nám připomněl, jak těžko tehdy sestavoval státní rozpočet.
06.09.2018

Ester a svaz se dohodnou. Věřím tomu, říká skokan Janda

V těchto dnech eskaluje spor mezi lyžařkou a snowboardistkou Ester Ledeckou a lyžařským svazem. Jádrem sporu jsou podmínky vzájemné smlouvy, bez které by Ester nemohla reprezentovat Českou republiku. Podobné problémy zažil v minulosti jako skokan na lyžích a vítěz Světového poháru Jakub Janda, dnes poslanec a lyžařský činovník. Volala mu Zuzana Bubílková.
05.09.2018

Ministrem budu, mám podporu Hamáčka, říká europoslanec Poche

Kdy budeme mít plnohodnotného ministra zahraničí? To je otázka, kterou si klademe už několik měsíců. Původní kandidát na šéfa diplomacie Miroslav Poche stále trvá na tom, že to má být právě on. A to je výzva pro Zuzanu Bubílkovou, která mu zavolala...
04.09.2018

Závislost na mobilu řeší mentální lázně

Lidé tráví na mobilu stále víc svého času. Novodobá závislost se projevuje i tím, že s telefonem chodíme třeba na záchod. Co se s tím dá dělat? Zuzana Bubílková se ptá Karolíny Presové, která se věnuje závislostem na on line světě.
03.09.2018

Maturitu z matematiky bych už „nedal“, říká Babiš

Začal nový školní rok, do lavic tentokrát usedne přes sto tisíc prvňáků. Prezident Miloš Zeman vítal školáky v Praze 6, ministr školství v Brně-Medlánkách a premiér Andrej Babiš se nechal odchytit Zuzanou Bubílkovou na telefonu.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.