Lidé musejí pro léky k sousedům, říká starosta Dětmarovic

Publikováno: 21.06.2018 08:30
Lékárny postupně vyklízejí prostor na českém venkově. Jejich provoz mnohdy lékárníci nemůžou utáhnout. Podobně jsou na tom Dětmarovice na Karvinsku, kde také provozovna zanikla. Zuzana Bubílková zavolala starostovi Dětmarovic Ladislavu Rosmanovi a zeptala se, jak se s tím dá žít.

Dobré ráno!

Dobrý den.


Pane starosto, co pro obec znamená, když se zavře lékárna?

Tak to víte, je to další snížení komfortu života v obci a to zejména pro lidi starší generace. Všichni nemají tu možnost rychle si sednout do auta a svůj vyzvednout své léky v sousedním městě. Navíc se to dotýká i mě osobně. Bylo to velmi příjemné, když jsem šel po chodníku a mohl jsem si krátkou zastávkou vyřešit problém, že jsem si vyzvedl léky na recept.


Proč u vás vlastně ta lékárna zanikla?

Bylo nám řečeno, poměrně krátkou dobu před vlastním uzavřením té instituce, že lékárna nedostatečně vydělává, není zisková a není naděje na nějaké zlepšení.


Kam teď občané musí jezdit pro léky? Jak daleko?

Většinou je to do sousední Orlové nebo třeba i do Karviné, a to už je vzdálenost pár kilometrů.


Prodávají se u vás alespoň volně prodejné léky, nebo vůbec?

Ne, ne, ne, ta lékárna byla kompletně uzavřena a všechno se musí řešit nyní nákupem buď v Dolní Lutyni anebo v Orlové. Tam je těch lékáren několik. Myslím si, že tam je přelékárnováno a tady nám lékárnu zavřeli.


To nemůže obec takové lékárně pomoci? Třeba s dotací pronájmu nebo s něčím podobným…

Musím znovu pochválit naše zastupitelstvo, že dohodlo nabídku finanční podpory firmě, která tady tu lékárnu provozovala. Ta podpora by byla pravidelná a docela by stačila na to, aby se lékárna minimálně dostala na plus minus nula.


Děkuji za rozhovor!

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

20.06.2018

Vojtěch Filip (KSČM): Nezapomeňte, vstanou noví bojovníci!

Druhá vláda Andreje Babiše ještě nevznikla a už může zaniknout. Klíčová je teď pozice ministra zahraničí, o kterou má zájem Miroslav Poche z ČSSD. Hlas Hradu ale říká „NE“! A je víc než jisté, že Poche jako šéf české diplomacie nemá podporu ani ze strany komunistů, na jejichž hlasech bude celá vláda závislá. Jak si tu situaci užívá předseda KSČM Vojtěch Filip? Ptala se Zuzana Bubílková.
19.06.2018

Hrozí další zavírání lékáren, říká šéf lékárnické komory

Z českého venkova postupně mizí lékárny. Trend by se dal zastavit, pokud pojišťovny navýší lékárníkům platby. Své slovo dal i ministr zdravotnictví, a tak se očekává, že by ho měl dodržet. Zuzana Bubílková se na stav věcí vyptávala prezidenta České lékárnické komory Lubomíra Chudoby.
14.06.2018

Na Ligu mistrů zapomeňte, u nás hrajeme okresní přebor, říká starostka Drnovic

V době největší slávy se tam hrála první liga. Na zápas předkola Poháru UEFA tam přijel i slavný klub Mnichov 1860. Na opraveném stadionu sehrála zápas i česká fotbalová reprezentace. Řeč je o Drnovicích, vesnici, která přičichla k velkému fotbalu. Zašlé časy připomíná chátrající stadion, který dnes vlastní obec. Zuzana Bubílková proto zavolala starostce Zuzaně Hermanové, aby se zeptala, co bude dál.
13.06.2018

Daroval sto litrů krve. A tělo reaguje dobře, říká dlouholetý dárce.

Svět oslavuje dárce krve. Jejich svátek letos připadá na čtvrtek 14. června. Zuzana Bubílková našla pana Víta Antoše, který daroval krev celkem 265krát! Je to hodně, nebo stále málo?
12.06.2018

Manažer Elánu: Vašo kvůli Impulsu odhodil svůj strach

Elán vyráží na střechu! Populární rocková kapela vystoupí v úterý večer ve speciálním živém programu na střeše Rádia Impuls. Po loňském koncertu české skupiny Chinaski je to druhý podobný projekt v posledním roce. Jak je těžké přemluvit hudebníky, aby do toho šli? Zuzana Bubílková se ptala manažera Elánu Vláda Moška.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.