Lékárna? Nejnavštěvovanější banka pro důchodce.

Publikováno: 21.06.2018 08:50
Podle Zuzany Bubílkové sráží konkurence ceny léků jenom někde.I Zuzana Bubílková si lékárnu vybírá.

Také vám zavřeli lékárnu?

Zdravím, Impulsovi. v Praze tento problém není. Já mám na Pankráci ve svém okolí 8 lékáren. Takže si mohu vybrat nejlevější a léky bez receptu nakupovat v akci podle letáků, které mi cpou do schránky.

Takže konkurence sráží ceny?

Jak kde.V lékárnách tvrdí, že ceny marží stropuje zákon a cenové výkyvy svalují na výrobce a distributory. Což se mi moc nezdá. Řeknu vám příklad z minulého týdne. Roky si kupuji oční kapky. Dvojité balení stávalo v lékárně na Chodově 380 korun, pak 402, 410, 420. I tak bylo nejlevnější. Minulý týden jsem si šla koupit nové balení a málem jsem omdlela. Cena se za měsíc vyšplhala na 550 korun.

Tak to je šupa.

Lékárnice mi sdělila, že i tak jsou u nich kapky nejlevnější, neboť je výrobce zdražil. Blbost. V lékárně v DBK měly ty samé kapky za 440. Řekněte mi, jak je to možné, pokud je marže lékáren zastropovaná, kapky jsou od stejného výrobce a předpokládám, že i od stejného distributora?

Nevím. Ale vím, že člověk se za výhodnou cenou léků dost nachodí.

Přesně tak. Za chvíli budeme nakupovat léky přes vyhledávač jako pokoje v hotelích. Jinak bude i nadále platit – víte, co je lékárna? Nejnavštěvovanější banka pro důchodce. A to ještě musíme být ve velkých městech rádi, že je vůbec máme a že do nich nemusíme dojíždět.

K čemu povede podle vás rušení lékáren v obcích?

K nové poučce. Uzdravení pacienta v malých obcích je důkazem, že jeho vůle dokáže zvítězit i nad antikoncepcí českého ministerstva zdravotnictví.

Vaše Zuzana Bubílková

03.09.2018

Ne z každého bude Ronaldo nebo modelka. Raději se učte!

Dnes je první školní den, a tak jsme se zeptali Zuzany Bubílkové na její vzpomínky na školu. Co by ona sama vzkázala prvňáčkům?
20.06.2018

I když ubývá humoru, přibývá šašků v politice

Pochechtává se Zuzana Bubílková nad českou politikou? A jak hodnotí současnost?
19.06.2018

Raději cigaretu než vonný stromeček

Zuzana Bubílková rozhodně v autě nevoní! Vůně si užívá pouze v koupelně.
18.06.2018

Zuzana Bubílková má prima soběstačné rodiče

Jak si Zuzana Bubílková představuje prima rodiče? A jak zvládá svoji akční maminku?
15.06.2018

Kolísání cen benzínu se mě netýká

Tankuje Zuzana Bubílková plnou nebo jen půlku? A jak vnímá kolísání cen benzínu?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.