Kolísání cen benzínu se mě netýká

Publikováno: 15.06.2018 08:50
Tankuje Zuzana Bubílková plnou nebo jen půlku? A jak vnímá kolísání cen benzínu?

Tankujete plnou nebo půlku?

Mě se kolísání cen benzínu netýká. Já už dvacet pět let tankuji za tři sta. Je fakt, že po revoluci jsem za tuto sumu natankovala dvacet litrů, v době ropné krize, kdy byl litr za čtyřicet, jsem za tři stovky dojela z Prahy do Berouna a ještě nedávno jsem za to měla dvanáct litrů i víc. Doma se mi smějí a tvrdí, že moje třístovková teorie na překonávání kolísání cen benzínu se rovná logice blondýny, která říjela k pumpě a povídá pumpaři. „Natankujte mi dvacet litrů.“ „Chcete natural 95?“ „A nějaký novější, nemáte?“ Ale všimli jste si zajímavé věci?

Jaké?

Zcela zmizela ta hysterie kolem zdražování benzínu. Vzpomínám si, že když v devadesátém prosákly informace, že zdraží benzín, řidiči vzali benzínky útokem. Tankovalo se do všeho, včetně demižonů na burčák. Na Žitném ostrově dokonce vybouchl jeden domek, protože majitelé skladovali benzín ve vaně. Teď zdražování s nikým ani nehne.

Stalo se vám, že vám došel benzín?

Ano. V Rusku, kam jsme s manželem jeli autem na Jaltu. Tam byl sice benzín za pár kopejek, jenže pump tak málo, že když jste nějakou ve městě minuli a u druhá byla zavřená, mohli jste si chystat tažné lano a prosbu o odtah. Jenže i to mělo své úskalí. Pokud byla nejbližší pumpa vzdálená sto kilometrů, nikdo z Rusů nebyl ochotný vás za sebe přivázat. Jedině, že jste mu slíbily prodat západní rifle. My jsme s manželem za tu dovolenou přišli o troje. Ale dojeli jsme.

Vaše Zuzana Bubílková

03.09.2018

Ne z každého bude Ronaldo nebo modelka. Raději se učte!

Dnes je první školní den, a tak jsme se zeptali Zuzany Bubílkové na její vzpomínky na školu. Co by ona sama vzkázala prvňáčkům?
21.06.2018

Lékárna? Nejnavštěvovanější banka pro důchodce.

Podle Zuzany Bubílkové sráží konkurence ceny léků jenom někde.I Zuzana Bubílková si lékárnu vybírá.
20.06.2018

I když ubývá humoru, přibývá šašků v politice

Pochechtává se Zuzana Bubílková nad českou politikou? A jak hodnotí současnost?
19.06.2018

Raději cigaretu než vonný stromeček

Zuzana Bubílková rozhodně v autě nevoní! Vůně si užívá pouze v koupelně.
18.06.2018

Zuzana Bubílková má prima soběstačné rodiče

Jak si Zuzana Bubílková představuje prima rodiče? A jak zvládá svoji akční maminku?
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.