Kolísání cen benzínu se mě netýká

Publikováno: 15.06.2018 08:50
Tankuje Zuzana Bubílková plnou nebo jen půlku? A jak vnímá kolísání cen benzínu?

Tankujete plnou nebo půlku?

Mě se kolísání cen benzínu netýká. Já už dvacet pět let tankuji za tři sta. Je fakt, že po revoluci jsem za tuto sumu natankovala dvacet litrů, v době ropné krize, kdy byl litr za čtyřicet, jsem za tři stovky dojela z Prahy do Berouna a ještě nedávno jsem za to měla dvanáct litrů i víc. Doma se mi smějí a tvrdí, že moje třístovková teorie na překonávání kolísání cen benzínu se rovná logice blondýny, která říjela k pumpě a povídá pumpaři. „Natankujte mi dvacet litrů.“ „Chcete natural 95?“ „A nějaký novější, nemáte?“ Ale všimli jste si zajímavé věci?

Jaké?

Zcela zmizela ta hysterie kolem zdražování benzínu. Vzpomínám si, že když v devadesátém prosákly informace, že zdraží benzín, řidiči vzali benzínky útokem. Tankovalo se do všeho, včetně demižonů na burčák. Na Žitném ostrově dokonce vybouchl jeden domek, protože majitelé skladovali benzín ve vaně. Teď zdražování s nikým ani nehne.

Stalo se vám, že vám došel benzín?

Ano. V Rusku, kam jsme s manželem jeli autem na Jaltu. Tam byl sice benzín za pár kopejek, jenže pump tak málo, že když jste nějakou ve městě minuli a u druhá byla zavřená, mohli jste si chystat tažné lano a prosbu o odtah. Jenže i to mělo své úskalí. Pokud byla nejbližší pumpa vzdálená sto kilometrů, nikdo z Rusů nebyl ochotný vás za sebe přivázat. Jedině, že jste mu slíbily prodat západní rifle. My jsme s manželem za tu dovolenou přišli o troje. Ale dojeli jsme.

Vaše Zuzana Bubílková

19.06.2018

Raději cigaretu než vonný stromeček

Zuzana Bubílková rozhodně v autě nevoní! Vůně si užívá pouze v koupelně.
18.06.2018

Zuzana Bubílková má prima soběstačné rodiče

Jak si Zuzana Bubílková představuje prima rodiče? A jak zvládá svoji akční maminku?
14.06.2018

Naši fotbalisté jsou profesionálové. Bohužel, v jiném oboru.

Mělo by být mistrovství světa ve fotbale v České republice? A měla by se ho zúčastnit česká reprezentace?
13.06.2018

S mojí krví by se dal zachránit už jen zombie

Kdy Zuzana Bubílková naposledy darovala krev? A proč už ji dnes darovat nechodí?
12.06.2018

Za pár let bude padesátka nejlepší věk

Jak Zuzana Bubílková oslavila padesátku? A jak se cítí těsně po padesátkové pubertě?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.