Jak může jedno razítko změnit život

Publikováno: 10.06.2018 09:00
Přijímačky na vysoké školy jsou v plném proudu. Ne každému se podaří dostat na vysněnou školu – někdy i kvůli tomu, že nedostanou potřebný štempl od odborníka. Ale jak říká Monika Vrchotová, není třeba kvůli tomu věšet hlavu.

Já jsem například chtěla učit tělocvik a zeměpis. K přihlášce jsem proto musela doložit potvrzení od foniatra. A ten mi ho nedal! Zdůvodnil to tím, že mám na hlasivkách uzlíky a nevydržela bych dlouho mluvit. A protože jsem se nedostala ani na druhou školu, šla jsem se po prázdninách přihlásit na pracák a když jsem se vracela domů, potkala jsem kamaráda a ten mi řekl, že v šumperském rádiu hledají lidi. A tak jsem tam nastoupila, další rok se dostala na žurnalistiku na olomoucké univerzitě a za 22 let, co hlásím, jsem ztratila hlas dvakrát - jednou, když jsem byla nemocná, a podruhé, když mě tady náš šéf poslal do Ruska na hokejový Karlaja Cup, a já se spolu s šesti dalšími Čechy snažila přeřvat plnou halu ruských fanoušků.

Jak jsem ale zjistila, nejsem jediná, u koho se foniatr moc netrefil. Třeba kolegyni Evě Hronkové řekl, že má tak ostré a nepoužitelné sykavky, že nemůže učit ani na prvním stupni, natož hrát divadlo. Evička zašla k jinému foniatrovi (což mě tehdy nenapadlo), vystudovala herectví, hraje a moderuje. Nebo třeba reportér Vašek Komárek se už na vysoké škole, kde studoval žurnalistiku, od učitele dozvěděl, že nikdy nebude moct dělat v rádiu – a tak ho tu už 2,5 roku máme. A koneckonců i moderátor Ludvík Pospíšil by mohl vyprávět! Představte si, že Ludvíkovi na základě psychologických testů bylo doporučeno, aby nestudoval cizí jazyky a nepracoval v rádiu. A tak Ludva pluje éterem už skoro 25 let, a domluví se plynně pěti jazyky. A tady vidíte, že i odborníci se můžou seknout.

Hodně štěstí při přijímáčkách na vysokou přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

17.06.2018

Co všechno se může přihodit v autě

Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.
03.06.2018

Rodina může svatbu pořádně zpestřit

Svatba bývá považovaná za jednu z nejkrásnějších událostí v životě. Aby tomu tak bylo, je potřeba vše důkladně naplánovat. Pár rad z vlastní zkušenosti má teď Monika Vrchotová.
27.05.2018

Život je o náhodách

V jedné notoricky známé písničce se zpívá: „Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře“. Za pravdu tomuto textu dává Monika Vrchotová.
20.05.2018

Výběr jména pro dítě může být složitý i zábavný

Své jméno si člověk nevybírá. Na svědomí ho mají rodiče. Třeba Monika Vrchotová, která má svátek zítra a je se svým jménem spokojená, z vlastní zkušenosti ví, že vybrat jméno pro potomka není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
13.05.2018

Co vše se může přihodit během „sváťáku“

Některým středoškolákům už začíná takzvaný svaťák. Tedy týden před maturitou, který by měli strávit učením. Ne každému se to ale podaří, i když snahu by měl, podobně jako Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.