Jak může jedno razítko změnit život

Publikováno: 10.06.2018 09:00
Přijímačky na vysoké školy jsou v plném proudu. Ne každému se podaří dostat na vysněnou školu – někdy i kvůli tomu, že nedostanou potřebný štempl od odborníka. Ale jak říká Monika Vrchotová, není třeba kvůli tomu věšet hlavu.

Já jsem například chtěla učit tělocvik a zeměpis. K přihlášce jsem proto musela doložit potvrzení od foniatra. A ten mi ho nedal! Zdůvodnil to tím, že mám na hlasivkách uzlíky a nevydržela bych dlouho mluvit. A protože jsem se nedostala ani na druhou školu, šla jsem se po prázdninách přihlásit na pracák a když jsem se vracela domů, potkala jsem kamaráda a ten mi řekl, že v šumperském rádiu hledají lidi. A tak jsem tam nastoupila, další rok se dostala na žurnalistiku na olomoucké univerzitě a za 22 let, co hlásím, jsem ztratila hlas dvakrát - jednou, když jsem byla nemocná, a podruhé, když mě tady náš šéf poslal do Ruska na hokejový Karlaja Cup, a já se spolu s šesti dalšími Čechy snažila přeřvat plnou halu ruských fanoušků.

Jak jsem ale zjistila, nejsem jediná, u koho se foniatr moc netrefil. Třeba kolegyni Evě Hronkové řekl, že má tak ostré a nepoužitelné sykavky, že nemůže učit ani na prvním stupni, natož hrát divadlo. Evička zašla k jinému foniatrovi (což mě tehdy nenapadlo), vystudovala herectví, hraje a moderuje. Nebo třeba reportér Vašek Komárek se už na vysoké škole, kde studoval žurnalistiku, od učitele dozvěděl, že nikdy nebude moct dělat v rádiu – a tak ho tu už 2,5 roku máme. A koneckonců i moderátor Ludvík Pospíšil by mohl vyprávět! Představte si, že Ludvíkovi na základě psychologických testů bylo doporučeno, aby nestudoval cizí jazyky a nepracoval v rádiu. A tak Ludva pluje éterem už skoro 25 let, a domluví se plynně pěti jazyky. A tady vidíte, že i odborníci se můžou seknout.

Hodně štěstí při přijímáčkách na vysokou přeje Monika Vrchotová.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
17.06.2018

Co všechno se může přihodit v autě

Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.
03.06.2018

Rodina může svatbu pořádně zpestřit

Svatba bývá považovaná za jednu z nejkrásnějších událostí v životě. Aby tomu tak bylo, je potřeba vše důkladně naplánovat. Pár rad z vlastní zkušenosti má teď Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.