Hory v Beneluxu zdoláte na kole, tvrdí mladý cestovatel

Publikováno: 26.06.2018 15:42
Jarda Zaoral postupně zdolává všechny nejvyšší vrcholy členských zemí Evropské unie. Už má za sebou šest zemí v Pobaltí a Beneluxu.

Ale dá to fušku. Zvláště když se jedná o 115 kilometrů během jediného dne a s dvanácti kilogramy zátěže na zádech. To je poslední zkušenost dobrodruha Jardy Zaorala, který postupně zdolává všechny nejvyšší vrcholy členských zemí Evropské unie. Už má za sebou šest zemí v Pobaltí a Beneluxu.

„Už nikdy neřeknu, že je Benelux placatý,“ sdělil Jarda Rádiu Impuls, které jeho dobrodružství mapuje. „Nejzajímavější z těch tří vrcholků se nachází v Belgii. Říká se mu Malá Sibiř, protože je tam zhruba o pět stupňů nižší teplota a taky dvakrát víc srážek, než ve zbytku země,“ říká cestovatel. Putování po horách Beneluxu mu připomínalo Českou republiku. Poměrně hodně kopců a na každém rohu pivovar. „Čechům by se zde určitě líbilo,“ dodává s úsměvem Jarda Zaoral. Ostatně dalším jeho cílem je nejvyšší česká hora Sněžka.

 

Autor fotografíí: Jaromír Zaoral

28.06.2018

Před Sněžkou bodly borůvkové knedlíky, říká rádiový horolezec

Konečně doma! To byla první upřímná slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Přejel totiž hranice a vydal se k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.
21.06.2018

Nejnižší nejvyšší hora v EU je v Dánsku

Dánsko má nejnižší nejvyšší horu ze všech států Evropské unie. Jak si to vysvětlit? Její vrchol je zkrátka a dobře pouze 170 metrů nad mořem, což je méně než v placatém Nizozemsku. Pokořit ji by tedy měla být hračka, pokud se ale nevyskytnou nenadálé překážky, potvrzuje cestovatel a horolezec Jarda Zaoral.
20.06.2018

Nejvyšší horu Estonska zdolám na skútru za pár minut, říká mladý cestovatel

Jmenuje se Jarda Zaoral, toho času žije a pracuje ve Švédsku a krom toho cestuje a fotí. Letos v létě chce navíc pokořit 27 nejvyšších vrcholů členských zemí Evropské unie. První tři má už za sebou. Levou zadní zvládl hory v Estonsku, Litvě a v Lotyšsku.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.