Hory v Beneluxu zdoláte na kole, tvrdí mladý cestovatel

Publikováno: 26.06.2018 15:42
Jarda Zaoral postupně zdolává všechny nejvyšší vrcholy členských zemí Evropské unie. Už má za sebou šest zemí v Pobaltí a Beneluxu.

Ale dá to fušku. Zvláště když se jedná o 115 kilometrů během jediného dne a s dvanácti kilogramy zátěže na zádech. To je poslední zkušenost dobrodruha Jardy Zaorala, který postupně zdolává všechny nejvyšší vrcholy členských zemí Evropské unie. Už má za sebou šest zemí v Pobaltí a Beneluxu.

„Už nikdy neřeknu, že je Benelux placatý,“ sdělil Jarda Rádiu Impuls, které jeho dobrodružství mapuje. „Nejzajímavější z těch tří vrcholků se nachází v Belgii. Říká se mu Malá Sibiř, protože je tam zhruba o pět stupňů nižší teplota a taky dvakrát víc srážek, než ve zbytku země,“ říká cestovatel. Putování po horách Beneluxu mu připomínalo Českou republiku. Poměrně hodně kopců a na každém rohu pivovar. „Čechům by se zde určitě líbilo,“ dodává s úsměvem Jarda Zaoral. Ostatně dalším jeho cílem je nejvyšší česká hora Sněžka.

 

Autor fotografíí: Jaromír Zaoral

13.07.2018

Dostal jsem panáka od rockové babičky, říká mladý cestovatel

Nudíte se? Tak si vyšlápněte na nejvyšší horu Bulharska Musalu, která se pne až do výšky 2925 metrů nad mořem. Kousek pod vrcholem můžete dokonce dostat zdarma panáka rakije, jak se to stalo našemu horolezci Jardovi Zaoralovi.
11.07.2018

Sežral mě medvěd! Naštěstí jen ve snu.

To jsou slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolal další evropskou horu, 2544 metrů vysoký vrchol Moldoveanu Peak v Rumunsku. Jarda na hoře nocoval ve stanu a Rádiu Impuls přiznal, že se mu velmi živě zdálo o setkání s medvědem.
09.07.2018

Nevídané! Maďaři lyžují na své nejvyšší hoře.

Je to možná překvapení, ale na vrchol tisíc metrů vysoké maďarské hory Kékes vede lyžařská lanovka. Zjistil to cestovatel Jaromír Zaoral, který přes prázdniny zdolává jeden nejvyšší vrchol zemí Evropské unie za druhým.
02.07.2018

Vítr smetl na Gerlachu našeho horolezce

Cestovatel Jarda Zaoral řeší na své evropské pouti první závažné problémy. Počasí mu zatím nedovoluje vystoupat na nejvyšší horu Slovenska, Gerlachovský štít (2655 metrů nad mořem). Trápí ho silný vítr a mrazivá mlha.
28.06.2018

Před Sněžkou bodly borůvkové knedlíky, říká rádiový horolezec

Konečně doma! To byla první upřímná slova cestovatele Jardy Zaorala, který zdolává 27 nejvyšších vrcholů zemí Evropské unie. Přejel totiž hranice a vydal se k nejvyššímu českému vrcholu, Sněžce.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.