Dálniční známky jsou pro zloděje pořád velkým lákadlem

Publikováno: 17.06.2018 07:00
Pokud se stanete obětí jejich řádění, tak novou známku kupovat nemusíte...

Sedám do auta a to, co většina z vás řeší v únoru, přelepování dálniční známky, mě čeká teď, protože jsem si koupil jenom desetidenní. Pokusím se ji sundat najednou. Tentokrát sem na ni napsal i SPZ, takže by stejně byla pro zloděje bezcenná. Někteří koumáci se o ni ale i tak můžou pokusit. Nejrychleji ukradnout nalepenou dálniční známku půjde přes rozbité okýnko - to vám podle Milana Káni z pojišťovny Kooperativa uhradí pojistka, ale známku?

„Přímo dálniční známka se pojistit nedá. Pokud má motorista pojištěné čelní sklo a zajede no servisu, tak mu při výměně skla známku vymění.“

Pokud si totiž schováte útržek z dálniční známky, což byste měli, jinak je známka neplatná, dostanete novou známku. Druhý díl dálniční známky si proto nenechávejte v autě, ale raději ho noste v peněžence, jinak budete bez náhrady.

Jestli máte na své auto zaplacené jenom povinné ručení, tak si chvíli počkáte, než vám někdo něco zaplatí, jak potvrzuje policejní preventistka Alena Krásová.

„V tomto případě musí nejdřív policie dopadnout pachatele, který se vám vloupal do auta a po něm se vymáhá náhrada.“

Jinak tu deseti denní dálniční známku se mi podařilo krásně sundat žiletkou. Klidnou neděli nejenom na silnicích přeje Marek 007.

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
24.06.2018

Bez SPZ se jezdit nesmí!

Tentokrát nám Marek 007 poradil co dělat, když přijdete o SPZ
10.06.2018

Prasklé sklo vám nesmí bránit ve výhledu!

Známe to všichni. Autu, co jede před vámi, se od kola odrazí kamínek a rovnou do vašeho čelního skla, na kterém si našel prasklinu i náš Marek 007.
03.06.2018

Vozy českých řidičů stárnou

Vozy českých řidičů stárnou. V průměru jezdíme v 15 let starých autech. Levné auto si pokoušel sehnat i Marek 007...
27.05.2018

Jak se zachovat před i po srážce se zvěří

Jak se správně chovat za volantem těsně před tím než srazíte zvěř, si vyzkoušel Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.