Co všechno se může přihodit v autě

Publikováno: 17.06.2018 09:00
Auto je stroj, a tak se v něm občas něco pokazí. Někdy si ho ale vlastní nepozorností rozbijí sami řidiči, jako třeba Monika Vrchotová.

Ano, musím se přiznat – kdysi jsem špatně najela do myčky a ta košťata mi urvala boční zrcátko. Ovšem taky se mi stala věc, která se podle mě nemohla stát nikomu jinému na světě. Jela jsem do práce a asi po sto metrech, když jsem zastavila na křižovatce, jsem si teprve všimla, že mi nějaký vtipálek zaklapl boční zrcátko u spolujezdce. A tak jsem zatáhla ruční brzdu, stáhla okénko, odepnula pás a snažila se natáhnout, abych to zrcátko odklopila, což při mé výšce dalo docela zabrat. A když jsem se mírně opocená chtěla vrátit za volant, zjistila jsem, že jsem se někde zasekla. Tak jsem trhla bundou, a najednou něco prasklo. A koukám, ruční brzda rozbitá. Já totiž nemám tu klasickou, ale vypadá podobně jako páka, co mají piloti v letadlech, když túrujou motory – a na jejím boku je takový malý čudlík, který se mačká a tím se ruční brzda buď vytahuje, nebo pouští. No a právě o ten jsem se zahákla bundou a urvalo ho, takže jsem vlastně nemohla odjet, pokud jsem si nechtěla urvat ještě něco dalšího.

Tak jsem zapnula blikačky a šla jsem za pánem v autě za mnou a povídám mu, že jsem si urvala ruční brzdu. A on na mě: „No, a co já s tím, já vám s tím nepomůžu.“ Tak jsem si pomyslela něco, co tady nemůžu publikovat a dokončila jsem větu, že mu to jen oznamuji, aby mě objel a nečekal. Pak jsem se vrátila, posbírala propriety z ruční brzdy, které se rozletěly po celém autě, a s třesoucíma se rukama se to pokusila nějak dát dohromady. A asi po minutě se mi to povedlo! Celá rozklepaná a opocená jsem vypnula blikačky a šťastná vyrazila do práce. Pak jsem zavolala svému automechanikovi, který nevěřil, že se mi něco takového mohlo stát, ale zároveň mě pochválil, jak jsem šikovná. A asi za týden mi na vrakovišti sehnal jinou ruční brzdu a tu mi pak namontoval.

Co nejméně trablů s autem vám přeje Monika Vrchotová.

08.07.2018

Nákupy mohou přinést nečekané zážitky

Na nákupy musí čas od času každý z nás. A možná se i vám, podobně jako Monice Vrchotové stalo, že jste domů nedovezli vše, co jste si koupili.
01.07.2018

Na letní tábory se nezapomíná

Začaly prázdniny a spousta dětí odjela nebo se chystá na tábory. Někdo je miluje, jiní jezdí z donucení. Své dětství na nich trávila i Monika Vrchotová.
24.06.2018

Škola může dát zabrat dětem, ale i jejich rodičům

Školáci si v pátek odškrtnou další rok. Ne všichni ale svým vysvědčením potěší rodiče. Někteří bývají velmi nároční. Zažila to i Monika Vrchotová.
10.06.2018

Jak může jedno razítko změnit život

Přijímačky na vysoké školy jsou v plném proudu. Ne každému se podaří dostat na vysněnou školu – někdy i kvůli tomu, že nedostanou potřebný štempl od odborníka. Ale jak říká Monika Vrchotová, není třeba kvůli tomu věšet hlavu.
03.06.2018

Rodina může svatbu pořádně zpestřit

Svatba bývá považovaná za jednu z nejkrásnějších událostí v životě. Aby tomu tak bylo, je potřeba vše důkladně naplánovat. Pár rad z vlastní zkušenosti má teď Monika Vrchotová.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.