Bez SPZ se jezdit nesmí!

Publikováno: 24.06.2018 07:00
Tentokrát nám Marek 007 poradil co dělat, když přijdete o SPZ

Základní poučka v autoškole říká: „Před jízdou překontrolujte vůz. Když vám nechybí kola, tak jízdě nic nebrání, ale muže vám chybět SPZ a to je problém.

Když vám na parkovišti někdo značku ukradne, musíte to hned nahlásit na polici. Ta totiž používání auta bez registrační značky velmi přísně trestá,  pokutou od 5- 10 tisíc, ale tím to končit nemusí.

Podle policejní preventistky Marty Vlachové musí řidič okamžitě nahlásit i ztrátu na magistrátu. Tam dostanete nové SPZ.

Co takhle nechat si udělat duplikát?

„ Ahoj Impulsáci tady agent Tomtom. Na to rovnou zapomeňte. Já si nechal udělat od reklamky náhradní SPZ a potom jsem měl problém s tím, že tam nemám známku z technické. Takže jsem na úřady stejně musel. A tam vám dají nové značky i se známkami.“

Když ztratíte SPZ v zahraničí, rozhodně si nezkoušejte číslo spz napsat třeba na karton a dát za okýnko, jak by vám třeba někteří poradili. V tomto případě kontaktujte místní policii, ta už bude postupovat podle jejich předpisů.

Takže pořádně připevnit! Plastový držák někdy nestačí. Mně se dokonce jednou stalo, že mi do značky nacouvali tažným zařízením. Okamžitě vypadla z držáku na silnici. Pro lepší připevnění zkuste plastové stahovací pásky, protože přivrtat SPZ se nesmí a navíc si poškodíte nárazník.

 Pěknou neděli a šťastnou cestu bez nehod a vždy s SPZ vám přeje Marek 007

Zdroj perexového obrázku: MAFRA

01.07.2018

Kontrolujete si v autě lékárničku?

Do povinné výbavy každého auta patří nejenom výstražný trojúhelník, reserva, hever, ale taky lékárnička!
17.06.2018

Dálniční známky jsou pro zloděje pořád velkým lákadlem

Pokud se stanete obětí jejich řádění, tak novou známku kupovat nemusíte...
10.06.2018

Prasklé sklo vám nesmí bránit ve výhledu!

Známe to všichni. Autu, co jede před vámi, se od kola odrazí kamínek a rovnou do vašeho čelního skla, na kterém si našel prasklinu i náš Marek 007.
03.06.2018

Vozy českých řidičů stárnou

Vozy českých řidičů stárnou. V průměru jezdíme v 15 let starých autech. Levné auto si pokoušel sehnat i Marek 007...
27.05.2018

Jak se zachovat před i po srážce se zvěří

Jak se správně chovat za volantem těsně před tím než srazíte zvěř, si vyzkoušel Marek 007.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.