Svatba britského prince Harryho vyvolala přestřelku v Čechách

Publikováno: 21.05.2018 15:30
Svatba britského prince Harryho vyvolala nečekanou přestřelku u nás, v České republice. Může za to facebooková poznámka jednoho člena ODS...

Tím hříšníkem je člen ODS na Nymbursku a někdejší kandidát na europoslance René Franěk. Na facebooku napsal, že si princ Harry bere cikánku a to je prý důvod, proč na obřad nejel prezident Zeman. Franěk si vysloužil okamžitou negativní reakci. Předseda ODS Petr Fiala ho vyzývá k omluvě za nechutné výroky, jinak v ODS skončí, uvádí zpravodajský weby Aktuálně.cz a Echo24. Fraňka lidé na sociálních sítích označují za rasistu a xenofoba, v diskuzích se ale také objevují dotazy, co je vlastně na jeho výroku rasistické? A že prý děláme z komára velblouda.

Ta zpráva si už ale žije svým životem jak na facebooku, tak na twitteru. Sám Franěk zatím vůbec nereaguje. Aktuálně.cz cituje jeho snahu o omluvu, že to myslel v kontextu následovníka multikulturního obohacení, které rezonuje ve veřejném prostoru. Tomu doslova nasadil korunu. A přidáme dva komentáře z diskuze na webu iDNES.cz: "No, Marklová jako cikánka nevypadá, spíš jako Šeherezáda. A je to pěkná ženská," píše pan Petr. "Hezká holka, škaredý primitiv," dodává čtenář Kryštof.

Zdroj obrázku: Facebook Jana Žáčka

23.05.2018

Dánové vynalezli kalhotky, které se nemusí prát!

Tak na to jsme čekali! Dánové vynalezli kalhotky, které se nemusí prát. Pohlcují pachy a jsou šetrnější k životnímu prostředí. Co si o nich myslí lidé na síti?
22.05.2018

Pozor na aplikaci, která může způsobit rozvrat v partnerství nebo rodině!

Kdysi se říkalo „Bacha na Karla Vlacha“. Dnes si raději dávejte bacha na jednu povedenou aplikaci, která klidně může způsobit rozvrat v partnerství nebo v rodině. Oč jde?
17.05.2018

Naši v bílém nastoupili do hokejového čtvrtfinále proti Američanům

Před chvilkou to vypuklo! Naši v bílém nastoupili do hokejového čtvrtfinále proti Američanům. Už je vyřešená i otázka brankáře… Chytá! A je to Francouz! Co na to Facebooky a Twittery?
16.05.2018

Kdo vyhraje Turnaj večerníčků?

Hmm, dneska je to na internetu výživné. Média řeší nevyléčitelnou chorobu pražského lobbisty Janouška. A taky zaujala mračna, která se prý stahují nad ministryní obrany Šlechtovou. My jsme si ale posvítili na Krakonoše! Proč?
15.05.2018

Naše hokejisty čekají ve čtvrtfinále mistrovství světa Spojené státy

Zase ta Amerika! Naše hokejisty čekají ve čtvrtfinále mistrovství světa Spojené státy. Nejdůležitější zápas turnaje se hraje ve čtvrtek. A fanoušci na sítích zase lamentují, proč zrovna Američané...
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.