RÁDIO IMPULS: ČESKÁ TELEVIZE NÁPRAVU NEODBORNÝCH INFORMACÍ V POŘADU NEWSROOM ČT24 NEZVLÁDLA

Publikováno: 03.05.2018 08:42
Česká televize ve svém pořadu Newsroom ČT24 vysílaném v neděli 22. 4. 2018 od 22:05 hod. na zpravodajském kanálu ČT24 uvedla nepravdivé informace o poslechovosti českých rozhlasových stanic, proti kterým se Rádio Impuls dne 24. 4. 2018 důrazně ohradilo.


Zdroj: Newsroom ČT 24 / ČT – 22. 4. 2018

V reportáži (22.4.2018) věnované vlastnickým změnám v českých médiích vyvolaných prodejem rozhlasových stanic Evropa 2 a Frekvence 1 byla mylně uvedena denní poslechovost celoplošných rádií za 3. a 4. čtvrtletí 2017.

Česká televize se v dalším díle pořadu Newsroom ČT24 (vysílaném 29.4.2018) pokusila o nápravu, která se bohužel nepovedla: „Minule jsme vás informovali o poslechovosti celoplošných stanic. Nějak se nám ale pomíchaly tabulky v počítači a čísla neodpovídala, byť pořadí ano. Takže ještě jednou, jedničkou je Český rozhlas. Bez regionálních stanic má skoro 1 milion 300 tisíc posluchačů. Následuje Impuls, nejposlouchanější rádio v Česku. Ten se taky pohybuje nad milionem. Na třetím a čtvrtém místě je pak Evropa 2 a Frekvence 1,“ uvedla moderátorka pořadu.


Zdroj: Newsroom ČT 24 / ČT – 29. 4. 2018

Rádio Impuls by rádo prostřednictvím této tiskové zprávy znovu upozornilo tvůrce pořadu Newsroom ČT24, že nadále srovnávají nesrovnatelné – skupinu stanic (tedy Český rozhlas) versus jednotlivé soukromé celoplošné stanice. Toto srovnání je zcela irelevantní, srovnávat lze např.:
Veřejnoprávní stanice (Český rozhlas) versus Soukromé stanice
Jednotlivé rozhlasové stanice
Jednotlivá mediální zastoupení
Jednotlivé vlastnické struktury
apod.

Současně bychom opět rádi připomněli, že sčítání posluchačů jednotlivých rozhlasových stanic odporuje standardnímu způsobu interpretace výsledků Radioprojektu. Celkový počet posluchačů skupiny rozhlasových stanic se získává kumulací posluchačů nikoli jejich součtem (určitý počet posluchačů je stanicemi sdílen).

 

Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.