Po stopách pirátů v Karibiku

Publikováno: 16.05.2018 08:51
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou nalodili na pirátskou loď La Grace, která s námi vyplula po stopách karibských pirátů...

Dneska jsme na pirátské lodi La Grace. Jirka Kolbaba vysvětlí...

Je to hlavně replika pirátské lodi Augustina Heřmana ze 17. století, která se zúčastňuje soutěží po celém světě a často vyhrává nebo se umisťuje, jak se lidově říká, na bedně. Já jsem měl tu čest se na té lodi dvakrát zdržet. Jednou několik týdnů v Karibiku a jednou pak ještě ve Středozemním moři. Teď se v poslední době plaví hlavně ve Francii, Holandsku, Anglii, Norsku, Finsku a celou minulou sezónu byli právě na severu. Ale kdysi dávno jsem s nimi byl i v Karibiku, a to je velká zajímavost.

Takže ta loď přeplula i Atlantik?

Ano. Já jsem sice nebyl na tom přeplutí Atlantiku, já jsem přiletěl letadlem do Karibiku. Ale Atlantik opravdu dvakrát přeplula, jednou tam a jednou zpátky. Já jsem zažil dvacet ostrovů v Karibiku a byl to nezapomenutelný zážitek. Zahrát si na piráty přesně tam, kde piráti kdysi dávno operovali, tak to byl opravdu zážitek, který šel pod kůži. To bych přál nejen každému romanticky naladěnému, ale i každému, kdo je třeba poučen trošku historií, protože my jsme skutečně objížděli místa, kde kdysi se dávno ti praví piráti pohybovali, a kde v roce 2005 také natáčeli ten slavný velkofilm Piráti z Karibiku.

A můžu na tu loď také jako obyčejný smrtelník nebo je to pouze pro vyvolené?

Každý zájemce, který si najde na stránkách loď La Grace a třeba se přihlásí a může tam dokonce i s dětmi a lidé všeho věku se tam plaví a zahrají si na piráty a zahrají si na námořníky. Vedou tu loď podobně, jako ji vedli ti slavní světoví mořeplavci před 300, 500 lety. Je to velký dobrodružný zážitek a úžasné poznání, úžasná zkušenost. Nejen cestovatelská, ale i lidská. Najdete tam vždycky partu stejně, podobně naladěných lidí. Takže já jsem si to moc užil a těším se, že se zase někdy na La Grace vrátím.

21.05.2018

Cookovy ostrovy jsou plážový ráj

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyjeli za exotikou na Cookovy ostrovy...
18.05.2018

Nejpřitažlivějším městem Laosu je Luang Prabang

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Laosu. Jeho nepřitažlivějším městem je podle našeho cestovatele Luang Prabang, a tak nám ho blíže popsal...
17.05.2018

Český Krumlov je nádherné středověké město. Kazí ho ale lidé.

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou zůstali v České republice, navštívili jsme totiž krásné historické město Český Krumlov. Co se tady našemu cestovateli líbilo nejvíce a z čeho byl naopak zklamaný?
15.05.2018

Na Maui vede nejkrásnější silnice světa

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali na druhý největší ostrov Havaje, na Maui. Co na toto místo nejvíce láká turisty?
14.05.2018

Na ostrově Big Island je aktivní sopka Kilauea

Dnes jsme se vydali s Jirkou Kolbabou a Havajské ostrovy a zaměřili jsme se nejen na neaktivní, ale i aktivní sopky.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.