S přezdívkou Bubu zažívám mnoho legrace

Publikováno: 13.03.2018 08:50
Jak přezdívali Zuzanu Bubílkovou na základce? A jak vlastně vznikla známá přezdívka Bubu?

Jak vás přezdívali ve škole?

Na základce mi říkali bublina. Když jsme se přestěhovali na Slovensko, dostala jsem přezdívku česká buchta, protože jsem byla od babičky hodně vykrmená a mezi třídními tintítky jsem se vyjímala jak Sylvester Stallone na pláži v Somálsku. V devítce jsem měla přezdívku šprtka, protože v rámci povinného přerozdělování dobrých žáků mezi koulaře jsem se ocitla ve třídě D, ve které byla nejlepší známka trojka a to z chování.

Vám se ale už dlouho říká Bubu.

Ano a zažívám s tím mnoho legrace. Janě Bobošíkové se totiž přezdívalo Bobo a doteď si nás lidi pletou. Dokonce i tam, kde bych to nečekala. Před týdnem jsem byla pro Impuls natáčet ve Sněmovně a když jsem procházela rámem, mladík z ostrahy mi povídá: “Nemohla byste se mi podepsat na ruku, paní Bobošíková?“ A já jsem se mu podepsala jako Bobo Bubu. Docela by mě zajímalo, jak si to vysvětlil.

Jak to Bubu vzniklo?

Na Slovensku počas revoluce jsem pro národovce byla zosobněním českého nepřítele, protože jsem se narodila na Moravě. A vyšel kreslený vtip, kde maminka říká křičícímu děcku: „Ak neprestaneš revať, pošlem na teba bubububílkovů.“ Šimek se tomu smál a když jsme v pořadu říkali něco o Železném, Šimek ho pojmenoval přezdívkou Ferum. Což jsem nečekala a zeptala jsem se: „Jaké Ferum?“ A Šimek povídá: „No Železný, vole Bubu.“ Zabralo to tak, že od té doby mi nikdo neřekl jinak a dokonce Ukrajinci ze stavby na mě pokřikovali: “Zdavstvuj, Bubu.“ Ale Ferum podle chemické značky Železa je taky dobrý.

Vaše Zuzana Bubílková

 

14.03.2018

Zuzana Bubílková byla šprtka ze strachu

Dopisovala Zuzana Bubílková domácí úkoly před hodinou? A v jakém předmětu měla problémy?
12.03.2018

Každý politik u moci se snaží upravit demokracii tak jak se mu to hodí

Potřebujeme silného prezidenta Putinovského typu? A jak je to s bojem o svobodu České televize? Odpověď zná Zuzana Bubílková.
09.03.2018

V jakém okrese by nechtěla Zuzana Bubílková bydlet?

Dnes nás zajímalo, v jakém okrese by nechtěla naše ranní komentátorka bydlet a jak je to dlouho, co si naposledy měnila občanku...
08.03.2018

Největší láska Zuzany Bubílkové

Kde Zuzana Bubílková poprvé viděla svoji největší lásku? A jak to s ní skončilo?
07.03.2018

Delší dovolená pro nekuřáky?

Sleduje Zuzana Bubílková, kolik cigaret kolegové v práci prokouří a měli by mít nekuřáci delší dovolenou?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.