Písničkář Voxel: V příštím životě to zkusím jako Lebeda

Publikováno: 13.03.2018 08:30
Řada celebrit si mění identitu, často vystupují pod pseudonymem a jmenují se úplně nějak jinak. Výjimkou není ani zpěvák a hudebník Voxel, který je známý z vysílání Rádia Impuls. Ale znáte jméno Václav Lebeda? Voxelovi ráno zavolal Honza Daněk.

Písničkář Voxel je na telefonu, slyšíme se? Dobré ráno!

Slyšíme se, krásné ráno.

Já tě zdravím, jak se máš?

Mám se fajn, teď jsem odvedl malého do školky, jdu pořešit daňové přiznání, takže samé fajn věci.

A nemá malý problémy ve školce? Všechno klape? Je to hodný chlapec po tobě?

Ale, no po mně… Kdyby byl po mně, tak by to bylo horší, takže to dopadlo jinak.

Vašku, výraz „voxel“ patří do počítačové grafiky. Není únavné odpovídat pořád na stejnou otázku, co to je voxel?

No, já jsem si vlastně na sebe sám ušil bič, protože jsem si vybral jako pseudonym takovéhle divné slovo. Já jsem doufal, že se každý bude ptát, a protože se každý ptá, tak si na to vlastně nemůžu stěžovat.

Když už jsi z toho vytvořil, marketingově řečeno, obchodní značku, tak jsi asi nepřemýšlel o nějakém přejmenování.

Jednu dobu i chvilku jo, protože jsem si ten pseudonym vybral v době, kdy jsem dělal takový elektro-pop a jezdil po diskotékách a k tomu mi víc seděl pseudonym než mé původní jméno Václav Lebeda. Ale jak jsem začal víc dělat takový ten pop-folk, takovou tu písničkařinu, tak jsem si říkal, jestli to vlastně nezvážit. Pak jsem si ale řekl ne, aspoň je v tom takový ten příběh toho přerodu z diskotéky do klubů, do brnkalisty.

Tomu rozumím, ale přesto pod rodným jménem Václav Lebeda by ses neproslavil?

Těžko říct, třeba v příštím životě to můžu zkusit pod tímhle jménem.

Každopádně je to takové hezké zpěvné a české, Václav Lebeda. Jakou jsi měl přezdívku ve škole?

My jsme vlastně všichni měli přezdívky, které vycházely z příjmení. Čili když byl kamarád Kopelec, tak to byl Kopy, já jsem lebeda, takže Leby.

A nejsou na tebe naštvaní rodiče, že nevystupuješ pod jejich příjmením Lebeda? Mohl jsi Lebedovy pořádně proslavit.

Mohl. Oni mi to samozřejmě zazlívají a zazlívat budou celý život, ale nedá se nic dělat.

Jak se vlastně představuješ do telefonu, když ti někdo zavolá? Jako Voxel, nebo Lebeda?

Vždycky jako Lebeda, maily píšu jako Václav Lebeda/Voxel.

Děkuji za rozhovor a hezký den!

 

14.03.2018

Předseda ODS: Ne, pětku ne! Rozhodně NE za nenapsaný úkol

Emoce v posledních dnech zvedá otázka, zda by měly být domácí úkoly povinné či nepovinné. Na svém facebookovém profilu ji rozvířil tatínek, který pro svého syna vybojoval ve škole individuální přístup. Jeho příběh vyvolal tisíce reakcí včetně komentáře Václava Klause mladšího. Problém zaujal i Zuzanu Bubílkovou, která zavolala předsedovi ODS Petr Fialovi.
12.03.2018

Podnikatel Ivo Rittig: Vyžít s průměrnou mzdou? Trápil bych se…

Hra Haló, tady Impulsovi udělá z dalších posluchačů boháče! V červnu se bude každý pátek hrát o jeden milion korun. Ještě před tím ale získá jeden z posluchačů Rádia Impuls cestu kolem světa. Samozřejmě zůstane jistota trojnásobku a ve hře budou další prémie. Zuzanu Bubílkovou zajímalo, jak se z nabytého bohatství nezbláznit. Ráno zavolala podnikateli Ivo Rittigovi.
08.03.2018

Feministka Helena Skálová: Muži svůj svátek nepotřebují, mají svých 364 dní

Slavíme Mezinárodní den žen, globální svátek, který v mnoha zemích vnímají jako připomínku rovnoprávnosti. Zuzana Bubílková ráno s Impulsovými zavolala Heleně Skálové, ředitelce Gender Studies, což je nezisková organizace, která pomáhá ženám prosazovat genderovou rovnost.
07.03.2018

Kuřáci čelí honu na čarodějnice, říká manažerka soukromé společnosti

Jsou kuřácké přestávky v zaměstnání neekonomické? Tato palčivá otázka zaujala v ranním vysílání tým Impulsových. Zuzana Bubílková zavolala v rámci kuřáckého tématu manažerce Silvii Súlovské ze společnosti, která pomáhá lidem v různých životních situacích.
06.03.2018

Fotbalista Petr Švancara: Brno je hrobníkem sparťanského trenéra

Trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni vedl svůj klub dvakrát proti prvoligovému Brnu. A dvakrát ztratil body. Po podzimní prohře 0:2 Sparta doma pouze remizovala 1:1, což v klubu po víkendu způsobilo zemětřesení. Co na to říkají samotní Brňané? Zuzana Bubílková zavolala ze studia Impulsových bývalému brněnskému útočníkovi Petru Švancarovi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.