Mají být domácí úkoly povinné nebo dobrovolné?

Publikováno: 13.03.2018 14:50
Lidé řeší na sociálních sítích zapeklitý problém: Mají být domácí úkoly povinné nebo dobrovolné? Facebookový uživatel Táta parťák se kvůli tomu dostal do křížku i s Václavem Klausem…. Mladším. A jak na to reagují lidé na síti?

Táta parťák rozjel na svém facebookovém profilu velkou debatu o domácích úkolech. Štvalo ho totiž, že jeho syn musel doma dělat povinné úkoly a když je nevypracoval, tak mu hrozily tresty. Táta parťák šel tedy do sporu a s pomocí právničky se nakonec se školou dohodl, že jeho syn bude mít domácí úkoly dobrovolné. Nešlo mu tedy o jejich zrušení. A reakce lidí jsou ohromující… Tisíce komentářů! Souhlasných i nesouhlasných. "Jako otec selhal," píše jedna z uživatelek. "Táta má pravdu, neučte děti být součástí stáda," reaguje další paní. Ostře se do diskuze vložil pan Kryštof: "Táta parťák je vůl…"

Této diskuze si všiml i kantor a poslanec Václav Klaus mladší a napsal k tomu svůj pravidelný komentář. Klaus mladší na Novinkách.cz uznává, že sám své učitele terorizoval. Domácích úkolů by podle něj nemělo být hodně, domov nemá nahrazovat školu. Z Táty parťáka ho prý ale mrazí, protože rodič by neměl stavět své dítě proti práci a proti učitelce.

"Vraťte školství o 70 let zpátky, z dnešních škol vychází hrůza," reaguje na Klausův komentář jeden z diskutujících. A čtenář z Opočna se vydává na vzpomínkovou cestu do hlubin študákovy duše: "Když za nás někdo něco ve škole provedl, dostal od učitele po hubě a ani ho nenapadlo doma žalovat. Tam by dostal ještě přidáno."

Zdroj obrázku: MAFRA

21.03.2018

Gábina Koukalová si spletla kotel!

Naše biatlonová hvězda Gábina Koukalová si spletla kotel! Ne že by žádala o takzvanou kotlíkovou dotaci, prostě jenom šla na hokej… Fanoušci Gábiny jsou ale na její trapasy zvyklí...
14.03.2018

Pražané jsou zpovykaní!

V Praze je v posledních dnech mnoho povyku pro zácpu. Dokonce zlidověla hláška primátorky Krnáčové o tom, že jsou Pražané zpovykaní, tedy trošku rozmazlení. A zadělala si tím na síťovou odvetu...
12.03.2018

Osudovými čísly fotbalového brankáře Petra Čecha je číslo 200!

Osudovými čísly fotbalového brankáře Petra Čecha jsou dvě nuly a dvojka! Petr Čech se stal držitelem neuvěřitelného rekordu s dvěma stovkami vychytaných nul v anglické Premiere League. Nikdo jiný to ještě nedokázal! Sociální sítě jsou toho plné...
09.03.2018

Slováci se sešli v Sydney, kde vyjádřili nespokojenost s tím, co se děje v jejich domovině

Dobré odpoledne, ano, Slováci se sešli v Sydney, kde vyjádřili nespokojenost s tím, co se děje v jejich domovině. Podle nich je vražda dvou mladých lidí ohavný čin, píše mimo jiné web Aktuality.sk, kde mimochodem pracoval novinář Ján Kuciak.
08.03.2018

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu!

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu! No, nový… Staronový Miloš Zeman. Během slavnostního proslovu urazil novináře z takzvaných Bakalových médií a také Českou televizi. Ještě během přímého přenosu jsem zachytili první reakce na sociálních sítích...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.