Kuřáci čelí honu na čarodějnice, říká manažerka soukromé společnosti

Publikováno: 07.03.2018 08:30
Jsou kuřácké přestávky v zaměstnání neekonomické? Tato palčivá otázka zaujala v ranním vysílání tým Impulsových. Zuzana Bubílková zavolala v rámci kuřáckého tématu manažerce Silvii Súlovské ze společnosti, která pomáhá lidem v různých životních situacích.

Na telefonu je Silvie Súlovská, dobré ráno.

Dobré ráno.

Paní Súlovská, vy sama jste nekuřačka. Počítáte kuřákům, kolik času z pracovní doby prokouří?

Tak to neděláme. My máme kuřáky, ale nediskriminujeme je, protože naše práce je dost stresující. Abychom ji dobře udělali, tak kolega kuřák potřebuje být taky v pohodě, takže když si zakouří, tak na to nekoukáme nějak špatně. A když si kolega nekuřák potřebuje nějak odpočinout, tak má na to samozřejmě taky prostor.

Vy tedy během přestávek nekouříte. Co v nich děláte?

My máme to štěstí, že v našich prostorách máme terásku. Tam můžeme i něco pěstovat, nebo si tam jen tak posedět, koukat, takže já určitě jdu na tu terásku jako kolegové a klidně si tam s nimi popovídám.

Mají tyto pauzy v práci nějaký ekonomický dopad?

Určitě ne. Naše práce je návalová, takže když je co dělat, tak ten člověk musí sedět a pracovat, a když je chvilka volna, tak si samozřejmě může odpočinout. Já jsem sice nekuřačka, ale v poslední době mi ten boj proti kuřákům přijde trošku jako hon na čarodějnice. O zdraví si každý rozhoduje sám.

Když se ale na druhou stranu podíváme na krabičku cigaret, tak tam jsou dost ošklivé obrázky, a já nechápu, proč podobné obrázky nejsou na lahvi od vína nebo na čokoládě a podobně. Tam by mohla být třeba rakovina jater nebo cukrovka.

Nebo cukrovka a odřezaná končetina…

Ano, kouření asi nebude zdravé, ale je spousta dalších věcí, které nejsou zdravé.

Děkuji za rozhovor!

Zdroj obrázku: MAFRA

08.03.2018

Feministka Helena Skálová: Muži svůj svátek nepotřebují, mají svých 364 dní

Slavíme Mezinárodní den žen, globální svátek, který v mnoha zemích vnímají jako připomínku rovnoprávnosti. Zuzana Bubílková ráno s Impulsovými zavolala Heleně Skálové, ředitelce Gender Studies, což je nezisková organizace, která pomáhá ženám prosazovat genderovou rovnost.
06.03.2018

Fotbalista Petr Švancara: Brno je hrobníkem sparťanského trenéra

Trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni vedl svůj klub dvakrát proti prvoligovému Brnu. A dvakrát ztratil body. Po podzimní prohře 0:2 Sparta doma pouze remizovala 1:1, což v klubu po víkendu způsobilo zemětřesení. Co na to říkají samotní Brňané? Zuzana Bubílková zavolala ze studia Impulsových bývalému brněnskému útočníkovi Petru Švancarovi.
05.03.2018

Hlas proti Zdeňku Ondráčkovi: Bil demonstranty, má být bez funkce

Jméno komunistického poslance Zdeňka Ondráčka vyhání občany do ulic. Až tisíce lidí chtějí v pondělí odmítnout jeho zvolení do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Protest má mít podobu podepisování petice v Praze a v dalších městech. Zuzana Bubílková ráno zavolala pořadatelce akce Lucii Kohoutové.
02.03.2018

J. A. Náhlovský: Chtěl bych mít zámek a jachtu. Tady to ale nehrozí

Obchodní řetězce dál roztáčejí platovou spirálu. Nástupní platy pokladních tak můžou začínat i na 28 tisících korunách, což je víc než berou pracovníci ve školství. Zuzana Bubílková proto zavolala herci, baviči a někdejšímu učiteli Josefu Aloisovi Náhlovskému a zeptala se ho, co si o tom myslí.
01.03.2018

Jak snášejí mrazy převozníci?

Zuzana Bubílková v Třech Impulsech na tělo tentokrát vyrazila do Troji, kde vyzpovídala místního převozníka. Podívejte se na video.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.