J. A. Náhlovský: Chtěl bych mít zámek a jachtu. Tady to ale nehrozí

Publikováno: 02.03.2018 08:30
Obchodní řetězce dál roztáčejí platovou spirálu. Nástupní platy pokladních tak můžou začínat i na 28 tisících korunách, což je víc než berou pracovníci ve školství. Zuzana Bubílková proto zavolala herci, baviči a někdejšímu učiteli Josefu Aloisovi Náhlovskému a zeptala se ho, co si o tom myslí.

Pane Náhlovský, Impulsovi přejí dobré ráno.

Dobré ráno přeju též.

Vnímáte jako bývalý učitel fakt, že pokladní v supermarketu bere víc, než leckterý kantor?

To je takový úzus, který je už odedávna, prostě učitelé jsou finančně na vedlejší koleji a pak se všichni diví, že ve školách učí jenom učitelky. Ta mužská populace v tom nefiguruje, protože chlap, který vydělává takové malé peníze, samozřejmě neuživí rodinu, tak odchází na lépe placené místo, dejme tomu do nějakého marketu. Učitelé by měli být v podstatě honorovaní na úrovni doktorů, protože lékař operuje vaše tělo a učitel, ten opečovává duši. Když nebudeme mít chytré lidi, tak celá republika půjde do kelu, jak my říkáme odborně.

To jste řekl hezky. Kdybyste si vy sám měl vybrat, půjdete učit, nebo pípat za pokladnu?

No, tak kdybych musel, tak bych šel samozřejmě do toho školství. Mě to učení nevadilo, mě to docela i bavilo. To je práce podobná divadlu, protože stojíte před těmi dětmi na stupínku jako na forbíně divadla a prostě s nimi manipulujete, učíte je, hovoříte s nimi, předvádíte se, nebo oni se předvádějí a je to takové kontaktní zaměstnání. Takže určitě bych bral to učení, kdybych musel.

Jasně. Teď jste v showbyznysu a mě to nedá, abych se nezeptal. Kolik berete ne, ale jaké jsou penízky tam?

Heleďte se, v showbyznysu to je jako v každém soukromém podnikání. Prostě když děláte, máte. Když nemáte kšefty, nepracujete, nemáte. A jsou takoví lidé, kteří jsou špičky v oboru, tak ti jsou třeba placení hodně. Že by to opravdu přesahovalo nějaké finanční výšiny, jako mají v zahraničí herci, jako má Brad Pitt nebo Angelina Jolie nebo Tom Cruise, že mají tři jachty, čtyři baráky, dvě vily, zámek, tak to tady v republice u nás bohužel nehrozí. Rád bych taky měl zámek, jachtu a tři vily.

Třeba to někdy přijde. To byl Josef Alois Náhlovský, bavič, herec a hlavně bývalý kantor. Mějte se hezky, krásný víkend.

Zdroj obrázku: MAFRA

05.03.2018

Hlas proti Zdeňku Ondráčkovi: Bil demonstranty, má být bez funkce

Jméno komunistického poslance Zdeňka Ondráčka vyhání občany do ulic. Až tisíce lidí chtějí v pondělí odmítnout jeho zvolení do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Protest má mít podobu podepisování petice v Praze a v dalších městech. Zuzana Bubílková ráno zavolala pořadatelce akce Lucii Kohoutové.
01.03.2018

Jak snášejí mrazy převozníci?

Zuzana Bubílková v Třech Impulsech na tělo tentokrát vyrazila do Troji, kde vyzpovídala místního převozníka. Podívejte se na video.
28.02.2018

Tomio Okamura /SPD/: Referendum chceme, uděláme kompromisy

Zákon o obecném referendu je zatím u ledu. A to nesouvisí se současnou vlnou mrazů. Poslanci v úterý konstatovali, že návrh zákona od SPD je nebezpečný, proto jeho projednávání odložili. Teď mají čas na projednávání v zákulisí. Zuzana Bubílková zavolala ze studia předkladateli zákona Tomiu Okamurovi.
27.02.2018

Stánkařka v mrazu: Chrání mě tlusté ponožky a velké boty

Česko sevřely další mrazy. Padaly i teplotní rekordy, v Bedřichově na Nové Louce naměřili skoro 25 stupňů pod nulou. Minus dvacet stupňů a níž hlásily i stanice v Šindelové na Sokolovsku, na Luční Boudě i v Králíkách na Orlickoústecku. Zuzana Bubílková se proto teple oblékla a vydala se do tržnice v pražských Holešovicích. I stánkaři totiž mrznou…
26.02.2018

Pražský bezdomovec: Zkuste se teď vykoupat ve Vltavě

Česko sevřely mrazy, které přicházejí z východu. Teploty klesly hluboko pod nulu, což ještě několik dní potrvá. Zuzana Bubílková se proto vydala do terénu, aby zjistila, jak přežívají lidé, kteří jsou v tomto chladném počasí v ohrožení. Bezdomovci…
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.