Hlas proti Zdeňku Ondráčkovi: Bil demonstranty, má být bez funkce

Publikováno: 05.03.2018 08:30
Jméno komunistického poslance Zdeňka Ondráčka vyhání občany do ulic. Až tisíce lidí chtějí v pondělí odmítnout jeho zvolení do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Protest má mít podobu podepisování petice v Praze a v dalších městech. Zuzana Bubílková ráno zavolala pořadatelce akce Lucii Kohoutové.

Dobré ráno, paní Kohoutová.

Dobré ráno, paní Bubílková.

Předseda komunistů Vojtěch Filip prohlásil, že Ondráček byl řádně zvolen. Ti, kdo mu upírají možnost, aby ve funkci fungoval, nejsou demokraté. Jste demokratka?

Rozhodně jsem. Řekla bych, že daleko víc než Vojtěch Filip. A myslím, že se to vztahuje i na moje kolegy a lidi, kteří se rozhodli ten náš protest večer podpořit. Je pravda, že pan Ondráček byl zvolen demokratickou volbou, ale zároveň věříme, že člověk, který se vlastně opravdu zúčastnil bití demonstrantů v roce 89 a do dneška těch činů nelituje, nemá dostatečný morální kompas na to, aby mohl rozhodovat o práci bezpečnostních složek v demokratickém režimu.

Co vám vadí? Že je Ondráček komunista nebo že jako komunistický policajt mlátil lidi a jiný komunista by vám v té funkci nevadil?

No, já osobně jsem proti komunistické straně. Vadil by mi tam symbolicky jakýkoliv komunista, stejně jako nemám radost z jejich účasti v parlamentu a z případného tichého vyjádření podpory vládě.

Čeho chcete svou demonstrací dosáhnout?

My chceme jednak dosáhnout sběru podpisů, to je ten původní záměr, kdy to v pátek vzniklo a vypadalo to na relativně menší akci. Na místě budou k dispozici petiční stánky a dobrovolníci s petičními archy. Ta petice se vlastně obrací na Poslaneckou sněmovnu a žádá ji o volbu nového předsedy v souladu se zákonem o jednacím řádu sněmovny. Samozřejmě nám také jde o vyjádření protestu proti panu Ondráčkovi v čele a vůbec proti tomu, že je něco takového dnes možné. Že necelých třicet let po revoluci a sedmdesát let od „Vítězného února“ zase dobrovolně a demokraticky připouštíme lidi s komunistickou minulostí tohoto typu do veřejných funkcí. Do symbolicky důležitých veřejných funkcí.

Tak to byla Lucie Kohoutová, spolupořadatelka protestu proti zvolení Zdeňka Ondráčka do čela sněmovní komise pro kontrolu GIBS.

Zdroj obrázku: MAFRA

07.03.2018

Kuřáci čelí honu na čarodějnice, říká manažerka soukromé společnosti

Jsou kuřácké přestávky v zaměstnání neekonomické? Tato palčivá otázka zaujala v ranním vysílání tým Impulsových. Zuzana Bubílková zavolala v rámci kuřáckého tématu manažerce Silvii Súlovské ze společnosti, která pomáhá lidem v různých životních situacích.
06.03.2018

Fotbalista Petr Švancara: Brno je hrobníkem sparťanského trenéra

Trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni vedl svůj klub dvakrát proti prvoligovému Brnu. A dvakrát ztratil body. Po podzimní prohře 0:2 Sparta doma pouze remizovala 1:1, což v klubu po víkendu způsobilo zemětřesení. Co na to říkají samotní Brňané? Zuzana Bubílková zavolala ze studia Impulsových bývalému brněnskému útočníkovi Petru Švancarovi.
02.03.2018

J. A. Náhlovský: Chtěl bych mít zámek a jachtu. Tady to ale nehrozí

Obchodní řetězce dál roztáčejí platovou spirálu. Nástupní platy pokladních tak můžou začínat i na 28 tisících korunách, což je víc než berou pracovníci ve školství. Zuzana Bubílková proto zavolala herci, baviči a někdejšímu učiteli Josefu Aloisovi Náhlovskému a zeptala se ho, co si o tom myslí.
01.03.2018

Jak snášejí mrazy převozníci?

Zuzana Bubílková v Třech Impulsech na tělo tentokrát vyrazila do Troji, kde vyzpovídala místního převozníka. Podívejte se na video.
28.02.2018

Tomio Okamura /SPD/: Referendum chceme, uděláme kompromisy

Zákon o obecném referendu je zatím u ledu. A to nesouvisí se současnou vlnou mrazů. Poslanci v úterý konstatovali, že návrh zákona od SPD je nebezpečný, proto jeho projednávání odložili. Teď mají čas na projednávání v zákulisí. Zuzana Bubílková zavolala ze studia předkladateli zákona Tomiu Okamurovi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.