Fotbalista Petr Švancara: Brno je hrobníkem sparťanského trenéra

Publikováno: 06.03.2018 08:30
Trenér fotbalové Sparty Andrea Stramaccioni vedl svůj klub dvakrát proti prvoligovému Brnu. A dvakrát ztratil body. Po podzimní prohře 0:2 Sparta doma pouze remizovala 1:1, což v klubu po víkendu způsobilo zemětřesení. Co na to říkají samotní Brňané? Zuzana Bubílková zavolala ze studia Impulsových bývalému brněnskému útočníkovi Petru Švancarovi.

Na lince je Petr Švancara, dobré ráno.

Dobré ráno všem přeji.

Pane Švancaro, Sparta remizovala s Brnem, které bojuje o záchranu. Vnímáte vaše Brno jako hrobníka trenéra Stramaccioniho?

No, tak asi to byla pro trenéra Sparty poslední kapka. Každopádně my na něho určitě špatně vzpomínat nebudeme. My jsme při utkání Brno – Sparta získali tři body a teď naopak v zápase Sparta – Brno jsme získali bod, a to jsme ještě v poslední minutě mohli vyhrát. Takže pro nás to angažování italského trenéra bylo určitě příjemné. My jsme opravdu Spartu oloupili o čtyři body. A tím, že to byl asi poslední zápas pro trenéra Stramaccioniho, tak se dá říct, že Brno bylo jeho hrobníkem.

Když pomineme škodolibost, je na místě otázka, že byl pan Stramaccioni opravdu tak špatný trenér?

To si musí vyhodnotit hlavně ve Spartě. Horší je, že ta veřejnost kolem to vnímá tak, že nic extra pozitivního se za tu dobu jeho působení nestalo. Pak si myslím, že to angažmá i oni musí vyhodnotit tak, že to bylo negativní nebo ne ku prospěchu Sparty. Z pozice nezávislého člověka, který není ve Spartě, si spíš myslím, že nejhorší není ztráta fotbalovosti, ale to, že ztratili pár fandů, kteří zrovna pod jeho vedením na ten stadion prostě nepřišli.

Je vůbec vhodné zvát do mužstva jako trenéra zahraničního experta, když se to vlastně nikdy neosvědčilo?

Neosvědčilo. Myslím si, že my tady v Česku si žijeme svoje české věci. Možná u těch kolektivních mě napadá maximálně futsal nebo florbal, kde jsem teď zaregistroval, že máme jiného než českého trenéra. Ve fotbale je to úplná rarita. Samozřejmě neberu naše bratry ze Slovenska, které nevnímáme jako cizince. Myslím si, že to nebude fungovat. Ti trenéři budou pod dvojnásobným tlakem fanoušků a myslím si, že se jim dařit nebude.

Tolik rozhovor s bývalým brněnským útočníkem Petrem Švancarou. Mockrát děkuji a přeji příjemný den.

Zdroj obrázku: MAFRA

07.03.2018

Kuřáci čelí honu na čarodějnice, říká manažerka soukromé společnosti

Jsou kuřácké přestávky v zaměstnání neekonomické? Tato palčivá otázka zaujala v ranním vysílání tým Impulsových. Zuzana Bubílková zavolala v rámci kuřáckého tématu manažerce Silvii Súlovské ze společnosti, která pomáhá lidem v různých životních situacích.
05.03.2018

Hlas proti Zdeňku Ondráčkovi: Bil demonstranty, má být bez funkce

Jméno komunistického poslance Zdeňka Ondráčka vyhání občany do ulic. Až tisíce lidí chtějí v pondělí odmítnout jeho zvolení do čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Protest má mít podobu podepisování petice v Praze a v dalších městech. Zuzana Bubílková ráno zavolala pořadatelce akce Lucii Kohoutové.
02.03.2018

J. A. Náhlovský: Chtěl bych mít zámek a jachtu. Tady to ale nehrozí

Obchodní řetězce dál roztáčejí platovou spirálu. Nástupní platy pokladních tak můžou začínat i na 28 tisících korunách, což je víc než berou pracovníci ve školství. Zuzana Bubílková proto zavolala herci, baviči a někdejšímu učiteli Josefu Aloisovi Náhlovskému a zeptala se ho, co si o tom myslí.
01.03.2018

Jak snášejí mrazy převozníci?

Zuzana Bubílková v Třech Impulsech na tělo tentokrát vyrazila do Troji, kde vyzpovídala místního převozníka. Podívejte se na video.
28.02.2018

Tomio Okamura /SPD/: Referendum chceme, uděláme kompromisy

Zákon o obecném referendu je zatím u ledu. A to nesouvisí se současnou vlnou mrazů. Poslanci v úterý konstatovali, že návrh zákona od SPD je nebezpečný, proto jeho projednávání odložili. Teď mají čas na projednávání v zákulisí. Zuzana Bubílková zavolala ze studia předkladateli zákona Tomiu Okamurovi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.