Den karafiátů je tady!

Publikováno: 07.03.2018 16:14
Je to tady, jdeme nakupovat karafiáty! To byl v minulosti symbol Mezinárodního dne žen, který si zítra připomínáme. Dnes ale frčí jiné květiny a zkratka MDŽ tak má odlišný nádech. Jak tento svátek vnímá síť?

Na youtube narazíme na sestřihy dobových televizních pořadů, třeba pod názvem MDŽ – gratulanti. Slavné osobnosti včetně Vladimíra Menšíka, Karla Gotta nebo Josefa Beka tam srdceryvně přejí všem ženám. Jeden divák pod tímto videem upozorňuje na čas 4:32… A ejhle, zpěvák Josef Laufer tam opravdu rozdává vypelichané a ohnuté karafiáty, květinový symbol tehdejší doby. Další debatér dodává, že jeho babička náhodou v té době tyto televizní estrády milovala. V tom zmíněném sestřihu zpívá od osmé minuty Pavel Noha ještě před mutací. Komentář: "To ještě byla klidná doba, taková už nebude."

Komentáře zrovna pod tímto sestřihem už ale také můžeme nazvat jako „dobové“. Pár let jim už taky je. Ale ty záběry jsou díky těmto archivům nestárnoucí. Třeba nám připomínají takové tehdejší hvězdy jako Ronyho Martona… Hastrmane tatrmane - největší hit Ronyho Martona ze 70. let! A taky si můžeme připomenout, jak se MDŽ slavil v Televizním klubu mladých. Tedy MDŽ v TKM… Třeba v roce 1984 přišel do studia herec Jiří Bartoška, který před celým národem gratuloval odpolední směně ČKD Polovodiče anebo pracovnicím Hlavního nádraží v Praze. A co komentáře? "Ta polovodička vpravo je nějaká otrávená." A další píše, že znělku TKM miloval. S pořadem to ale bylo horší.

Zdroj obrázku: MAFRA

08.03.2018

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu!

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu! No, nový… Staronový Miloš Zeman. Během slavnostního proslovu urazil novináře z takzvaných Bakalových médií a také Českou televizi. Ještě během přímého přenosu jsem zachytili první reakce na sociálních sítích...
06.03.2018

Éra nalepovacích dálničních známek může brzy skončit!

Éra nalepovacích dálničních známek může brzy skončit! Po roce 2020 si zřejmě budeme pořizovat elektronické kupóny. Vyplývá to z novely silničního zákona, kterou připravuje ministerstvo dopravy. Co na to síť?
05.03.2018

Opustí Stramaccioni Spartu?

Teď mluvíme o někom, jehož jméno dnes opravdu nesmíme vyslovit! Je to trenér fotbalové Sparty Stramaccioni. Nikdo nechce potvrdit, jestli Spartu opouští nebo ne! Takže ten vyhazov celý den záhadně visí ve vzduchu a na sociálních sítích…
02.03.2018

Fanouškům pražské fotbalové Slavie zatrnulo

Jak to bude se Slávií? Fanouškům pražského fotbalového klubu teď zatrnulo – čínského vlastníka teď asi vlastní čínský stát… Co se to kolem Slavie děje?
01.03.2018

Televize Barrandov chce vysílat český fotbal!

Televize Barrandov chce vysílat český fotbal! A má silné zastánce: Číňany! Za ně bojuje bývalý ministr obrany a současný šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.