Den karafiátů je tady!

Publikováno: 07.03.2018 16:14
Je to tady, jdeme nakupovat karafiáty! To byl v minulosti symbol Mezinárodního dne žen, který si zítra připomínáme. Dnes ale frčí jiné květiny a zkratka MDŽ tak má odlišný nádech. Jak tento svátek vnímá síť?

Na youtube narazíme na sestřihy dobových televizních pořadů, třeba pod názvem MDŽ – gratulanti. Slavné osobnosti včetně Vladimíra Menšíka, Karla Gotta nebo Josefa Beka tam srdceryvně přejí všem ženám. Jeden divák pod tímto videem upozorňuje na čas 4:32… A ejhle, zpěvák Josef Laufer tam opravdu rozdává vypelichané a ohnuté karafiáty, květinový symbol tehdejší doby. Další debatér dodává, že jeho babička náhodou v té době tyto televizní estrády milovala. V tom zmíněném sestřihu zpívá od osmé minuty Pavel Noha ještě před mutací. Komentář: "To ještě byla klidná doba, taková už nebude."

Komentáře zrovna pod tímto sestřihem už ale také můžeme nazvat jako „dobové“. Pár let jim už taky je. Ale ty záběry jsou díky těmto archivům nestárnoucí. Třeba nám připomínají takové tehdejší hvězdy jako Ronyho Martona… Hastrmane tatrmane - největší hit Ronyho Martona ze 70. let! A taky si můžeme připomenout, jak se MDŽ slavil v Televizním klubu mladých. Tedy MDŽ v TKM… Třeba v roce 1984 přišel do studia herec Jiří Bartoška, který před celým národem gratuloval odpolední směně ČKD Polovodiče anebo pracovnicím Hlavního nádraží v Praze. A co komentáře? "Ta polovodička vpravo je nějaká otrávená." A další píše, že znělku TKM miloval. S pořadem to ale bylo horší.

Zdroj obrázku: MAFRA

12.03.2018

Osudovými čísly fotbalového brankáře Petra Čecha je číslo 200!

Osudovými čísly fotbalového brankáře Petra Čecha jsou dvě nuly a dvojka! Petr Čech se stal držitelem neuvěřitelného rekordu s dvěma stovkami vychytaných nul v anglické Premiere League. Nikdo jiný to ještě nedokázal! Sociální sítě jsou toho plné...
09.03.2018

Slováci se sešli v Sydney, kde vyjádřili nespokojenost s tím, co se děje v jejich domovině

Dobré odpoledne, ano, Slováci se sešli v Sydney, kde vyjádřili nespokojenost s tím, co se děje v jejich domovině. Podle nich je vražda dvou mladých lidí ohavný čin, píše mimo jiné web Aktuality.sk, kde mimochodem pracoval novinář Ján Kuciak.
08.03.2018

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu!

Nový prezident způsobil poprask na inauguračním projevu! No, nový… Staronový Miloš Zeman. Během slavnostního proslovu urazil novináře z takzvaných Bakalových médií a také Českou televizi. Ještě během přímého přenosu jsem zachytili první reakce na sociálních sítích...
06.03.2018

Éra nalepovacích dálničních známek může brzy skončit!

Éra nalepovacích dálničních známek může brzy skončit! Po roce 2020 si zřejmě budeme pořizovat elektronické kupóny. Vyplývá to z novely silničního zákona, kterou připravuje ministerstvo dopravy. Co na to síť?
05.03.2018

Opustí Stramaccioni Spartu?

Teď mluvíme o někom, jehož jméno dnes opravdu nesmíme vyslovit! Je to trenér fotbalové Sparty Stramaccioni. Nikdo nechce potvrdit, jestli Spartu opouští nebo ne! Takže ten vyhazov celý den záhadně visí ve vzduchu a na sociálních sítích…
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.