Zlatý olympionik Jiří Šlégr: Z Francouze roste nový Hašek!

Publikováno: 21.02.2018 08:30
Čeští hokejisté postoupili do semifinále olympijského turnaje v Jižní Koreji. V klíčovém zápase porazili USA 3:2 po samostatných nájezdech a v utkání o finále je čeká silné Rusko (v Koreji označované jako Olympijští sportovci z Ruska). Semifinále se hraje už v pátek 23.2. Utkání s Američany hodnotil v ranním rozhovoru se Zuzanou Bubílkovou zlatý medailista z Nagana 1998 Jiří Šlégr.

Dobré ráno, na telefonu mám Jiřího Šlégra...

Dobré ráno všem.

Trenér národního týmu Jandač se vyjádřil, že v šatně dá svým hochům čočku za ty nervy. Co byste jim řekl Vy?

Já bych je určitě pochválil. Já si myslím, že hráli velice pěkné a vyrovnané utkání. Jenom je škoda, že jsme si nechali dát gól v naší přesilovce, ale důležité je, že to kluci dotáhli do úspěšného konce.

Roste nám v brankáři Francouzovi nový Hašek?

Já myslím, že jednoznačně. Já Pavla Francouze znám z Litvínova a myslím si, že to je vynikající brankář, který se posouvá stále výš a výš. Dneska to těmi nájezdy a výkonem v tom zápase určitě potvrdil.

Víte, já jsem ženská, já tomu moc nerozumím, ale vždycky mi absolutně nejde na rozum, jak je možné, že za 60 minut nakonec rozhodne jeden jediný gól z deseti pokusů, když je v těch nájezdech vlastně jenom brankář. Jak je to možné? To se necvičí?

Tak ono se taky někdy říká, když ujedou dva hráči na brankáře, že jedou dva na nikoho, a gólmani to neradi slyší, protože se vlastně jede na brankáře. Ale já si myslím, že v dnešní době, jak ta výstroj je opravdu veliká a ti brankáři zabírají v bráně spoustu místa, tak je daleko složitější tu branku dát. Takže si myslím, že brankáři jsou možná v takové výhodě.

Ještě poslední otázka. Stačí nám takovýto výkon na Sbornou? Protože nepředpokládám, že Norové porazí Rusy…

Tak já myslím, že když podáme týmový výkon tak, jak ho podáváme po celý tenhle turnaj, tak máme rozhodně velkou šanci Rusy porazit. Podle mě nám nechybí obrovská chuť a taky jim máme co vracet.

Děkuji vám za rozhovor. To byl Jiří Šlégr.

Zdroj obrázku: MAFRA

01.03.2018

Jak snášejí mrazy převozníci?

Zuzana Bubílková v Třech Impulsech na tělo tentokrát vyrazila do Troji, kde vyzpovídala místního převozníka. Podívejte se na video.
28.02.2018

Tomio Okamura /SPD/: Referendum chceme, uděláme kompromisy

Zákon o obecném referendu je zatím u ledu. A to nesouvisí se současnou vlnou mrazů. Poslanci v úterý konstatovali, že návrh zákona od SPD je nebezpečný, proto jeho projednávání odložili. Teď mají čas na projednávání v zákulisí. Zuzana Bubílková zavolala ze studia předkladateli zákona Tomiu Okamurovi.
27.02.2018

Stánkařka v mrazu: Chrání mě tlusté ponožky a velké boty

Česko sevřely další mrazy. Padaly i teplotní rekordy, v Bedřichově na Nové Louce naměřili skoro 25 stupňů pod nulou. Minus dvacet stupňů a níž hlásily i stanice v Šindelové na Sokolovsku, na Luční Boudě i v Králíkách na Orlickoústecku. Zuzana Bubílková se proto teple oblékla a vydala se do tržnice v pražských Holešovicích. I stánkaři totiž mrznou…
26.02.2018

Pražský bezdomovec: Zkuste se teď vykoupat ve Vltavě

Česko sevřely mrazy, které přicházejí z východu. Teploty klesly hluboko pod nulu, což ještě několik dní potrvá. Zuzana Bubílková se proto vydala do terénu, aby zjistila, jak přežívají lidé, kteří jsou v tomto chladném počasí v ohrožení. Bezdomovci…
22.02.2018

Rada milionářky: Přihlašujte se a buďte trpěliví!

Paní Hana Šobotníková je šťastnou výherkyní jednoho milionu ve hře Haló, tady Impulsovi. Jak se jí změnil život? V ranním rozhovoru vyzvídal Honza Daněk.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.