Zaostřeno na patníky!

Publikováno: 14.01.2018 07:00
Kolem silnice a dokonce někde i na silnici můžeme spatřit několik barev patníků. Tou nejběžnější je bílá, uvidíte ale i modrou, červenou a zelenou...

K čemu jsou dobré ty modré, jsme se zeptali Martina Faráře z ministerstva dopravy:

Modrý sloupek nebo modré odrazky na vodorovném značení napovídají, že úsek může namrzat a mohlo by dojít také ke smyku.

A co ten červený?

V rámci těch červených se jedná o vyznačení místa, kde ústí účelová komunikace na pozemní komunikaci. Nejedná se tedy o křižovatku, ale je to v podstatě pro řidiče informace - Pozor, z toho místa může vyjet nějaké vozidlo.

Potkal jsem i zelené soudky. K čemu jsou na silnici?

To zařízení pro dopravní značení se jmenuje balista. Je elastický, plastický a slouží jednoduše pro zvýraznění překážek.

Nejčastěji tedy balistu potkáte třeba před kruhovým objezdem, kolem přechodů, cyklostezek a tak dále. V případě, že patník odstraníte, může to znamenat nejen přestupek a pokutu, ale tímto činem můžete způsobit i nehodu.

Bezpečnou cestu vám přeje Petr dopravní Vomáčka.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

07.01.2018

Očistit sníh z auta je velmi důležité!

Každý z nás jistě na silnicích potkal auto, které nebylo řádně očištěné od sněhu. Na to by si ale řidiči měli dávat pozor. Nejen, že jim hrozí pokuta, ale i oni sami mohou ohrozit své okolí...
31.12.2017

Jedete slavit Nový rok autem? Pozor na alkohol!

Je Silvestr a hodně lidí bude oslavovat příchod nového roku třeba na horách, a tam pojede nejspíš nejspíš autem. Právě na tuto skupinu se dnes podíváme.
17.12.2017

Hračky v autě

Za týden jsou Vánoce a Ježíšek přinese dárky nejen dětem. Tím největším dárkem jsou však děti samotné a na ty jsme se dnes zaměřili Petr dopravní Vomáčka společně s Fandou s Lenkou z odpolední bandy.
10.12.2017

Na co si dát pozor na soukromých parkovištích?

Začal advent a to je ten čas, kdy se nejen u nás plní parkoviště u obchodních center auty. Pojďme se tedy společně podívat, co nás tam může potkat.
03.12.2017

Jak na vlhkost v autě?

Asi to známe každý, jakmile přijde podzim a zima, začínají se nám v autě mlžit okna. Víte však, že může dojít k tvorbě plísní a koroze karoserie? No tak se na to hezky podíváme...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.