Zaostřeno na patníky!

Publikováno: 14.01.2018 07:00
Kolem silnice a dokonce někde i na silnici můžeme spatřit několik barev patníků. Tou nejběžnější je bílá, uvidíte ale i modrou, červenou a zelenou...

K čemu jsou dobré ty modré, jsme se zeptali Martina Faráře z ministerstva dopravy:

Modrý sloupek nebo modré odrazky na vodorovném značení napovídají, že úsek může namrzat a mohlo by dojít také ke smyku.

A co ten červený?

V rámci těch červených se jedná o vyznačení místa, kde ústí účelová komunikace na pozemní komunikaci. Nejedná se tedy o křižovatku, ale je to v podstatě pro řidiče informace - Pozor, z toho místa může vyjet nějaké vozidlo.

Potkal jsem i zelené soudky. K čemu jsou na silnici?

To zařízení pro dopravní značení se jmenuje balista. Je elastický, plastický a slouží jednoduše pro zvýraznění překážek.

Nejčastěji tedy balistu potkáte třeba před kruhovým objezdem, kolem přechodů, cyklostezek a tak dále. V případě, že patník odstraníte, může to znamenat nejen přestupek a pokutu, ale tímto činem můžete způsobit i nehodu.

Bezpečnou cestu vám přeje Petr dopravní Vomáčka.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

18.02.2018

Sportovní výbavu je nutné převážet bezpečně!

Jak na to se tentokrát podíváme s naším dopravním agentem.
11.02.2018

Děti patří do autosedačky!

V posledních letech si to naštěstí stále více řidičů bere za své. Najdou se ale pořád i tací, kteří situaci podceňují.
03.02.2018

Mrazy jsou nepřítelem autobaterií!

Do Česka se valí pořádná zima. Špatně se s ní často vypořádávají i naše auta. Co s tím?
28.01.2018

Pozor na tlak!

Příliš nízký tlak v pneumatikách má některé negativní vlivy na chování auta. Podhuštěná pneumatika vám zvýší spotřebu auta, sníží životnost pneumatiky a bude mít negativní dopad na životní prostředí. To však není zdaleka všechno.
21.01.2018

Není řetěz, jako řetěz!

Auto by mělo být na zasněženou silnici vhodně připravené. To znamená, nejen zimní směs v ostřikovačích a správné pneumatiky, ale pokud jedu tam, kde hrozí sníh nebo ledovka, musím si s sebou vzít sněhové řetězy.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.