Tradiční i moderní Vietnam

Publikováno: 02.01.2018 08:50
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Vietnamu, kde jsme poznali nejen dvě tváře této země, ale ochutnali jsme i místní kuchyni.

Dnes vysíláme živě z Vietnamské socialistické republiky...

Vietnam byl kdysi rozdělený, dneska už je sjednocený, z roku 1976 a když se tady pohybuji, tak obdivuji leccos. Tu kulturu, tu tradici, nádhernou dynamickou přírodu, mají nádherné pláže, vedle těch pláží také nížiny, ve vnitrozemí jsou hory, až 3000 vrcholy a já tady nejraději fotografuji rýžová pole a lidi na nich a tropické lesy. Opravdu musím říci, že ve Vietnamu jsem byl zatím jen dvakrát a vždycky mě ten životní styl a ta uvolněnost a taková ta typická jihovýchodoasijská atmosféra nadchla.

Já si to tam představuji spíše tradičnějsí než moderní, jak je to ve skutečnosti?

Tak určitě to potvrdím a současně to budu maličko negovat. Najdeme zde staré vesnice a třeba ještě domy z přírodních materiálů. Najdeme zde příbytky rybářů, kteří ještě kladou svoje pasti, najdeme zde venkovany, kteří pracují na rýžovém poli a ti všichni bydlí v takových těch domech pro nás už velmi překonaných, myslím tím svým stylem a použitým materiálem. Pak tady ale najdeme hodně moderních staveb, třeba v Hanoji, v Ho Či Minově městě, Haiphongu nebo Danangu.

Já přemýšlím nad vietnamskou, čínskou, japonskou kuchyní. Vlastně asijská kuchyně mě naprosto rajcuje...

Já musím rozlišit, jaký je rozdíl mezi čínskou nebo vietnamskou nebo japonskou kuchyní a podobně. Ale kdykoli jsem tady v této oblasti a ve Vietnamu stejně tak, tak si tady to jídlo užívám. Rýže na mnoho způsobů, krevety a vůbec mořské lahůdky, ryby, sojová omáčka, hodně ovoce, hodně zeleniny, nudle. To tady všechno je a mě to hrozně moc baví. Takže já když jsem byl ve Vietnamu, moc jsem si užíval jídla a kdybych měl srovnat, jestli to jídlo, které koupím tady v Česku, a nebo ve Vietnamu, je stejné nebo jiné, spíš mi to připadá, že je téměř stejné.

 

09.01.2018

Jirka Kolbaba zažívá Rallye Dakar!

Jirka Kolbaba vyrazil s jedním ze závodních týmů na jubilejní 40. ročník Rallye Dakar. Jaké jsou jeho první dojmy?
08.01.2018

Jirka Kolbaba si v Peru pochutnal na nefalšované svíčkové

Jirka Kolbaba se vydal do Jižní Ameriky na 40. ročník slavného závodu Rallye Dakar. To by ale nebyl náš cestovatel, aby si nevšímal a hlavně nefotil vše kolem sebe...
05.01.2018

Poušť Namib vznikla před 80 miliony let

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali za teplem a krásnou přírodou do Namibie. Poznejte ji s námi blíže.
04.01.2018

Katar je díky ropě a zemnímu plynu neuvěřitelně bohatá země

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do Kataru. Poznejte s naším cestovatelem tuto neuvěřitelně bohatou zemi.
03.01.2018

Na místech prastarých památek Kurdistánu vzniknou přehrady

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do oblasti Kurdistánu. Na místo, kde žijí vstřícní a komunikativní lidé, kteří ale zaplavují prastaré památky přehradami.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.