Na Pražském hradě by bylo třeba vyvětrat a vyhodit pár popelníčků, říká Lucie Talmanová

Publikováno: 03.01.2018 18:44
Prezidentské volby se blíží, Zuzana Bubílková zpovídá potencionální nositelky označení „první dáma“. Ve středu ráno položila otázky bývalé poslankyni Lucii Talmanové, manželce Mirka Topolánka.


Lucie Talmanová - foto Mafra

Dobré ráno, paní Talmanová. Netajíte se tím, že Vám byla v roli první dámy sympatická Dagmar Havlová. Jak stála při svém manželovi, třeba i jak pískala na Sládka. Čím byste se jí v té roli podobala a čím lišila?

Já jsem daleka toho, srovnávat se s jakoukoli naší minulou první dámou, protože každá z nich byla svým způsobem výjimečná. Každá z nich plnila tu svoji roli skvěle, na jedničku. Takže této otázce se diplomaticky vyhnu. Nerada se srovnávám v životě s kýmkoli, zejména ne potom s některou ze svých profesních předchůdkyň. Ale určitě každá z prvních dam by pro mne byla nějakým způsobem inspirací.

Jackie Kennedyová například úplně změnila Bílý dům. Co byste Vy změnila na Pražském hradě?

Já myslím, že pan architekt Plečnik tam svého času odvedl tak neuvěřitelně progresivní kus práce v tehdejší architektuře a designu, že si Pražský hrad zaslouží zachovat tento odkaz. Neměnila bych tam, předpokládám, nic. Možná by bylo potřeba tam trochu vyvětrat a vyhodit pár popelníčků.

Co vstup na Pražský hrad? Kontroly a podobně?

Samozřejmě otevřít. Já jsem rodilý Pražan, pro mne je uzavření komplexu Pražského hradu nesmírně bolestivá věc. I když jsem si vědoma všech bezpečnostních rizik, které nám v dnešní turbulentní době hrozí, tak nepovažuju tato bezpečnostní opatření za příliš efektivní. Spíš za ztěžující život nám, Pražanům. A samozřejmě i turistům, kteří navštěvují Prahu a její dominantu.

První dámy jsou pod mikroskopem módní policie. Najala byste si stylistu?

Nepředpokládám. Je mi 50 let, nemám pocit, že bych měla být tou, která udává módní tón.

Tolik možná první dáma, Lucie 

 

Talmanová. Přeji klidný, předvolební den.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

04.01.2018

Roli První dámy příliš neuznávám

Možná bych se schvovala, řekla v Rádiu Impuls partnerka prezidentského kandidáta Vratislava Kulhánka Bohumila Bračíková V Tématu dne si povídáme o blížící se prezidentské volbě. Zároveň vám i dnes ráno představíme jednu z možných budoucích prvních dam. Slovo si bere Zuzana Bubílková...
04.01.2018

Partnerka prezidentského kandidáta Kulhánka: Vzdát se zaměstnání by bylo těžké!

Je další uchazečkou o pozici „první dámy“. Jmenuje se Bohumila Bračíková, ve čtvrtek ráno s ní hovořila Zuzana Bubílková.
02.01.2018

Zdeněk Škromach: Teď dělám poradenství

Co se jí na novoročním obědě prezidenta s premiérem? I to je téma pro bývalého senátora Zdeňka Škromacha. Ptá se Zuzana Bubílková.
21.12.2017

Nová ministryně financí: Nemám napečeno a je mi to líto!

Alena Schillerová je v čele resortu teprve pár dnů, ale už musí řešit státní rozpočet na příští rok. A na Vánoce nemá čas. Po ránu si s ní povídala Zuzana Bubílková.
13.12.2017

SPD je nebezpečnější než KSČM, říká Mirek Topolánek

Prezidentský kandidát odpovídal ve středu ráno na otázky naší glosátorky Zuzany Bubílkové.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.