Chcete mít doma šťastného chlapa? Pošlete ho na Dakar!

Publikováno: 11.01.2018 08:51
I dnes se nám z Dakaru přihlásil nesmírně nadšený Jirka Kolbaba. Co na slavném závodě prožívá a z čeho doslova žasne?

Milé dámy, chcete mít doma šťastného chlapa? Pošlete ho na Dakar! To pak budete denně přijímat tak nadšené telefonáty o neuvěřitelné atmosféře v týmu. Tak, jak nám to volá Jirka Kolbaba!

Jsem tady s týmem Buggyra a musím říci, že ten tým je naprosto soustředěný na výsledek, soustředí se na svoje nejlepší jezdce, podporuje i ty slabší, kteří sem přijeli třeba jen sbírat zkušenosti. A nejen náš tým, tady je několik českých týmů, potkal jsem tady minimálně sto Čechů v tom kempu, kde se všichni pohybujeme, kde se vždycky večer všichni sejdeme a kde většinou jíme, opravují se stroje, zpracováváme obrázky a texty do médií a podobně.

A jak jsou na tom naši závodníci?

Vedou si střídavě. Občas v některých disciplínách uspějeme, víme, že první etapu Aleš Loprais vyhrál, naše náklaďáky si vedou velice dobře. Martin Kolomý je hvězda týmu. Vůbec Česko je v této disciplíně a v tomto sportu na velice vysokých příčkách, také jsme získali 11 titulů. Tým je soustředěný na výsledek, snad všechno dopadne dobře, ale je to střídavé, je to jako na hupačce. Může se to změnit v jedné jediné vteřině. Občas někteří špičkoví jezdci uvíznou v dunách a než je někdo vysvobodí, utečou minuty nebo dokonce hodiny. Je to komplikované. Nikdy jsem netušil, že takto tento závod vypadá. Je to velké drama.

A pořád polykáš kvanta prachu a stojíš frontu na sprchu?

Já jsem nadšený. Teď je na mě zrovna vrstva prachu, nemůžu moc polykat, protože jsem už jsem ho spolykal minimálně půl kilogramu. My si tady říkáme polykači prachu. Na jedné straně je to velmi nepohodlné, člověk má problém najít tady hygienu, aby se osprchoval, ale stejně to vždycky najdu, vystojím si tu frontu na tu sprchu. Nicméně, já jsem nadšený, pro mě je to splněný sen. Obdivuji závodníky, obdivuji řidiče zejména, ten terén vypadá tak, že se vůbec nedá projet a když ho projede motorka, žasnu. Když ho projede čtyřkolka, žasnu. Říkám si, že do toho terénu přece nemůže vjet auto, vjede tam auto a projede tím terénem. A nakonec přijedou ty velké trucky a přejedou to i ty trucky. Vůbec tomu nerozumím, je vidět, že ty stroje jsou neskutečně vypaděné a je vidět, že ta závodnická srdce jsou také stejně vyladěná. Já to skutečně nesmírně obdivuji.

Zdroj obrázku: Facebook Jirky Kolbaby (foceno mobilním telefonem)

 

10.01.2018

Rallye Dakar je závod plný prachu a emocí

I dnes pokračujeme s Jirkou Kolbabou v závodě Dakar, který je nejen plný prachu a hluku, ale i emocí.
09.01.2018

Jirka Kolbaba zažívá Rallye Dakar!

Jirka Kolbaba vyrazil s jedním ze závodních týmů na jubilejní 40. ročník Rallye Dakar. Jaké jsou jeho první dojmy?
08.01.2018

Jirka Kolbaba si v Peru pochutnal na nefalšované svíčkové

Jirka Kolbaba se vydal do Jižní Ameriky na 40. ročník slavného závodu Rallye Dakar. To by ale nebyl náš cestovatel, aby si nevšímal a hlavně nefotil vše kolem sebe...
05.01.2018

Poušť Namib vznikla před 80 miliony let

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali za teplem a krásnou přírodou do Namibie. Poznejte ji s námi blíže.
04.01.2018

Katar je díky ropě a zemnímu plynu neuvěřitelně bohatá země

Dnes jsme s Jirkou Kolbabou vyrazili do Kataru. Poznejte s naším cestovatelem tuto neuvěřitelně bohatou zemi.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.