SPD je nebezpečnější než KSČM, říká Mirek Topolánek

Publikováno: 13.12.2017 08:30
Prezidentský kandidát odpovídal ve středu ráno na otázky naší glosátorky Zuzany Bubílkové.

Jaký je Váš vztah k Václavu Klausovi, který o Vás prohlásil - ve známé sms – že jste „falešný Topol“?

Napsal falešný a prázdný a měl tím na mysli můj projev, což vylučuji. To určitě nemůže být pravda. Václav Klaus o mně taky prohlásil, že jsem nemarťan a to bylo největší vyznamenání za asi těch posledních 15 let, nebo víc, co se známe. A prohlásil o mně, že mé rozhodnutí kandidovat je prostě Mirek Topolánek, jak ho všichni známe. Takže můj postoj k Václavu Klausovi seniorovi, k mému Klausovi - jak já říkám - je veskrze pozitivní. Přes všechno, co jsme si provedli během své politické kariéry.

A k juniorovi?

Já bych řekl, že vlažný. Připadá mi příliš militantní a dneska bude muset Petr Fiala řešit problém těch dvou křídel ODS tak, aby ta strana byla jednotná. A Václav Klaus bude muset možná ze svých názorů slevit.

Co bylo Vaše zásadní poznání v politice?

Proti byznysu politika nemá tečku, ona vlastně nikdy nekončí a každá prohra predikuje příští výhru. A naopak. Vlastně nikdy nerozhodujete mezi dobrem a zlem, ale vždycky mezi špatným a ještě horším řešením, takže je to frustrující.

Vydělával byste jako prezident víc, než vyděláváte teď?

Bohužel, nikoliv.

Pocházíte z komunistické rodiny. Kdo je podle Vás víc nebezpečný: současní komunisté nebo SPD Tomia Okamury?

Já nevím, jestli zrovna takhle se to dá formulovat. Můj tatínek, když byl vyloučen ze strany, tak kopal výkopy na hřbitově a dělal skladníka na přehradě. Byl v zásadě nezaměstnaný, takže ono je to o trochu složitější. Já se domnívám, že v současné situaci tak, jak je nastavena hlasy ve sněmovně a podporou voličů, je nebezpečnější SPD Tomia Okamury.

Tolik kandidát na prezidenta a bývalý premiér Mirek Topolánek.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

02.01.2018

Zdeněk Škromach: Teď dělám poradenství

Co se jí na novoročním obědě prezidenta s premiérem? I to je téma pro bývalého senátora Zdeňka Škromacha. Ptá se Zuzana Bubílková.
21.12.2017

Nová ministryně financí: Nemám napečeno a je mi to líto!

Alena Schillerová je v čele resortu teprve pár dnů, ale už musí řešit státní rozpočet na příští rok. A na Vánoce nemá čas. Po ránu si s ní povídala Zuzana Bubílková.
12.12.2017

Na přestup máte dvě minuty!

Nové jízdní řády vnesly do zavedených pořádku změny změn, na které jsme už stihli zvyknout. Zuzana Bubílková se na ně ptá Kateřiny Šubové, mluvčí Správy železniční dopravní cesty.
11.12.2017

Zásahy horské služby jsou zpoplatněny pouze pro cizince

Na ranní otázky Zuzany Bubílkové odpovídá náčelník Horské služby Jeseníky, Michal Klimeš.
07.12.2017

Rozhovor s nekuřákem, který začal kouřit na protest proti zákonu

Jiří Míka iniciuje petici pro zmírnění protikuřáckého zákona. A je hodně nabroušený. Hned po ránu s ním mluvila Zuzana Bubílková.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.