Letos jsem čtyřikrát boural, říká Daniel Landa

Publikováno: 04.12.2017 08:30
Bezpečnost na silnicích jako téma. Známý zpěvák, skladatel a automobilový závodník čelil v pondělí ráno otázkám Zuzany Bubílkové.


Pane Lando, koho byste na silnice nepouštěl?

Já bych na silnice nepouštěl vlastně mnoho lidí. Spoustu psychicky nevyrovnaných jedinců. Ale je těžký, jak je najít, že jo?

Vy jste měl s Romanem Krestou nadaci „Malina“, která se zabývala prevencí v dopravě. Vydal jste instruktážní filmy “Auto je zbraň“, „Bourá jen blb“ a „Tacho“. Kdy se mění auto na zbraň?

Auto se mění na zbraň zejména, když se nejede defenzivně, nýbrž ofenzivně. To znamená: lepí se na kufr, když se jede nepozorně. A to jsou asi hlavní důvody - nepozornost, čumění do mobilu, telefonování, psaní esemesek, vztek a emoce.

Lze to změnit? Pomáhají preventivní videoklipy a kampaně?

Tak změnit to lze, samozřejmě. Kampaně určitě pomáhají. Myslím si, že když lidi vidí důsledky nehod, nebo následky dopravních nehod.

Vy jste taky několikrát havaroval, myslím, že často na okruzích. Nevím, jestli i mimo. Vztahuje se i na vás ten název instruktážního filmu, že bourá jen blb?

No, rozhodně se na mne vztahoval i letos, dokonce čtyřikrát. I když ne všechny nehody jsou úplně mojí přímou vinou, tak stejně za tím kroutítkem sedím já. Takže vždycky bourám já a vždycky jsem za blba. Ale já bourám na závodních tratích, respektive při rallye. Ony to nejsou závodní tratě, ale silnice. Ale tam jsem sám a je uzavřená cesta, takže nikoho neohrožuji, ohrožuji jenom sebe.

Tolik Daniel Landa, děkuji bezpečný den na chodníku i na cestách.

07.12.2017

Rozhovor s nekuřákem, který začal kouřit na protest proti zákonu

Jiří Míka iniciuje petici pro zmírnění protikuřáckého zákona. A je hodně nabroušený. Hned po ránu s ním mluvila Zuzana Bubílková.
06.12.2017

Pro rodinu je moje jmenování trauma, prohlásil Andrej Babiš

Dnes, ve středu 6. prosince, bude novým českým premiérem jmenován předseda Hnutí ANO Andrej Babiš. Hned po ránu ho vyzpovídala Zuzana Bubílková.
30.11.2017

Padesátník Kejval: Olympiáda v Česku teď není reálná

Bývalý reprezentant ve veslování a nynější šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval má dneska padesátiny. Jako jedna z prvních mu ráno popřála Zuzana Bubílková.
29.11.2017

Stramaccioni by měl asi odejít, naznačuje Tomáš Řepka

Adresátem otázek Zuzany Bubílkové byl ve středu ráno sparťanský fotbalový rebel, který ve své nejnovější knize za všechno děkuje.
28.11.2017

Karolína Peake: Uvažuji, že zvolím Topolánka

Nedostatek žen v politice. Čím to je? A proč asi chybí Česku politička typu Angely Merkelové? V úterý rán hledala Zuzana Bubílková odpověď s bývalou ministryní Karolínou Peake.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.