Stramaccioni by měl asi odejít, naznačuje Tomáš Řepka

Publikováno: 29.11.2017 09:22
Adresátem otázek Zuzany Bubílkové byl ve středu ráno sparťanský fotbalový rebel, který ve své nejnovější knize za všechno děkuje.

Pane Řepko, vychází vám třetí kniha ,,Děkuji“, ve které popisujete, jak jste se dostával ze dna. Co bylo to dno a komu patří největší dík za to, že jste se odrazil?

Tomáš Řepka

Tak dno bylo takový - to znají asi všichni, co prožili něco … Když jsou nahoře, tak se vám v životě něco stane a pak úplně spadnete na to poslední dno a najednou nevíte, co sám se sebou, co se svým životem. Pak najednou přijde jeden krásný den, potkáte úžasnou osobu, tou je Kačka, najednou vám takhle podá pomocnou ruku a takhle vás vytáhne.

A to dno bylo co? To byl ten démon alkohol, jak jste to popsal v jednom rozhovoru, nebo co to bylo?

Byl to alkohol, byli to lidi, kteří se kolem mne motali, kteří mě okradli. Byli to lidi, kteří mě zatáhli do nějakých podivných her, byla to exmanželka. Takže ono se toho jednu dobu nakupilo strašně moc a najednou zjistíte, že stojíte někde úplně holej, nahej. Obrazně myslím, obnaženej. A najednou si říkáte, co dál? Co se svým životem dál?

Vy říkáte, že jste pil i ve Spartě s fotbalovými hráči. Je opravdu alkohol ve fotbale běžný jev?

No nevím jak teď, ale za mé éry samozřejmě byl. Možná teďko jsou asi ty kluci víc „uvědomělejší“, větší profíci, než jsme byli my. Tak asi nepijou tolik jako my. Ale v tý době, je pravda, že jsme holdovali tomu pivku a nějakýmu panáčku.

Sparta se letos potácí ligou, trenér Stramaccioni naznačil, že možná na jaře skončí. Bral byste post trenéra?

Odpovím na tu první. Potácí, je to pravda. Já se s tím potýkám každý víkend, protože mi lidi volají, novináři mi volají, fanoušci mi volají. Ptají se mně, co na to říkám. Samozřejmě, není to jednoduchý. Ano, trenér by měl, když už měl šanci a nevyužil ji, odejít. To jsem pro. A nevím, asi klima na Spartě není vůči mé osobě nějak moc nakloněno, takže nevím, co bude dál. Ale samozřejmě rád bych se jednou viděl ve Spartě.

Ještě humorná otázka z facebooku, pod pozvánku na autogramiádu někdo napsal: Mohu přijít v dresu Baníku? Může?

Jasně. Protože jsem začínal ligu v Baníku Ostrava, bylo mi 16 a půl, takže nějakou sezónu jsem tam odkopal a ty lidi mě mají zafixovaného jako Ostraváka. Ale podotýkám - nejsem Ostravák, nejsem rodilý Ostravák. Jenom jsem za tu Ostravu hrál.

07.12.2017

Rozhovor s nekuřákem, který začal kouřit na protest proti zákonu

Jiří Míka iniciuje petici pro zmírnění protikuřáckého zákona. A je hodně nabroušený. Hned po ránu s ním mluvila Zuzana Bubílková.
06.12.2017

Pro rodinu je moje jmenování trauma, prohlásil Andrej Babiš

Dnes, ve středu 6. prosince, bude novým českým premiérem jmenován předseda Hnutí ANO Andrej Babiš. Hned po ránu ho vyzpovídala Zuzana Bubílková.
04.12.2017

Letos jsem čtyřikrát boural, říká Daniel Landa

Bezpečnost na silnicích jako téma. Známý zpěvák, skladatel a automobilový závodník čelil v pondělí ráno otázkám Zuzany Bubílkové.
30.11.2017

Padesátník Kejval: Olympiáda v Česku teď není reálná

Bývalý reprezentant ve veslování a nynější šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval má dneska padesátiny. Jako jedna z prvních mu ráno popřála Zuzana Bubílková.
28.11.2017

Karolína Peake: Uvažuji, že zvolím Topolánka

Nedostatek žen v politice. Čím to je? A proč asi chybí Česku politička typu Angely Merkelové? V úterý rán hledala Zuzana Bubílková odpověď s bývalou ministryní Karolínou Peake.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.