Padesátník Kejval: Olympiáda v Česku teď není reálná

Publikováno: 30.11.2017 08:30
Bývalý reprezentant ve veslování a nynější šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval má dneska padesátiny. Jako jedna z prvních mu ráno popřála Zuzana Bubílková.


Dobré ráno. Gratuluji ke vstupu do světa nás, dospělých. Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička, nyní poslanec za ANO, má vést novou vládní agenturu pro sport, se samostatným rozpočtem. Pomůže to sportu?

Jednak mockrát děkuju za gratulaci, to jste mě potěšila. Já myslím, že pomůže jakákoli změna. My jsme měli za poslední 4 roky 3 ministry a 6 náměstků pro sport, tak bychom byli strašně rádi, kdyby se to trošku uklidnilo a kdyby byla taková nějaká základní kontinuita. A Milan Hnilička, určitě velký sportovec, vyzná se ve sportu, dobrý jméno pro nás.

Pomůže i video ve fotbale?

Tak určitě. Já nejsem odborník na fotbal, ale když bude víc objektivity, tak to nemůže rozhodně uškodit.

Blíží se zimní olympiáda. Měli by, nebo neměli startovat ruští reprezentanti?

To je strašně těžká otázka, uvidíme teď, v nejbližších dnech. My bychom byli rádi, kdyby se zúčastnilo co nejvíc sportovců, ale budeme čekat, jak dopadnou závažná obvinění, která tam jsou.


Jednu dobu se Česká republika ucházela o uspořádání olympiády. Je reálné, aby takový malý stát, zvládl olympiádu a pokud ano, tak kdy?

Když jste předsedou Českého olympijského výboru, tak si musíte vždycky přát, aby vaše země hostila všechny sportovce světa. Na druhé straně teďka, v dnešních dnech, to asi příliš reálné není. Ani nemyslím po ekonomické stránce, ale spíš po takové té politické.

V dnešních dnech, to je mi jasné. Ale v letech - třeba dvaceti letech?

Já si myslím, že to určitě reálné je a je tady celá řada zemí, které jsou třeba i menší - jako je Finsko, Norsko, Řecko - které úspěšně uspořádaly olympiády. Patřily k nejlepším olympiádám v historii.

 

Zdroj onrázku: MAFRA

11.12.2017

Zásahy horské služby jsou zpoplatněny pouze pro cizince

Na ranní otázky Zuzany Bubílkové odpovídá náčelník Horské služby Jeseníky, Michal Klimeš.
07.12.2017

Rozhovor s nekuřákem, který začal kouřit na protest proti zákonu

Jiří Míka iniciuje petici pro zmírnění protikuřáckého zákona. A je hodně nabroušený. Hned po ránu s ním mluvila Zuzana Bubílková.
06.12.2017

Pro rodinu je moje jmenování trauma, prohlásil Andrej Babiš

Dnes, ve středu 6. prosince, bude novým českým premiérem jmenován předseda Hnutí ANO Andrej Babiš. Hned po ránu ho vyzpovídala Zuzana Bubílková.
04.12.2017

Letos jsem čtyřikrát boural, říká Daniel Landa

Bezpečnost na silnicích jako téma. Známý zpěvák, skladatel a automobilový závodník čelil v pondělí ráno otázkám Zuzany Bubílkové.
29.11.2017

Stramaccioni by měl asi odejít, naznačuje Tomáš Řepka

Adresátem otázek Zuzany Bubílkové byl ve středu ráno sparťanský fotbalový rebel, který ve své nejnovější knize za všechno děkuje.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.