Onderka si umí v čele ČSSD představit hejtmana Běhounka

Publikováno: 14.11.2017 08:30
Situace v ČSSD se stala námětem pro ranní rozhovor Zuzany Bubílkové. Jejím respondentem byl v 8:20 poslanec ČSSD Roman Onderka.


Pane Onderko, městský výbor ČSSD Vás vyzval, abyste kandidoval do úzkého vedení strany. Vy jste včera v Událostech, komentářích řekl, že nic nevylučujete, ani nepotvrzujete. Které argumenty pro a proti budete zvažovat?

Tak v prvé řadě je to záležitost, kdy mně nenavrhl Městský výbor ale brněnská konference, což je daleko vyšší orgán. Ve druhé věci pro a proti: Pro, jestli mám dostatek na to, abych byl co platný k té změně, kterou sociální demokracie potřebuje.

A jakou změnu potřebuje? Ujasnit si, jestli s panem Sobotkou a jeho křídlem více ke středu, nebo více doleva?

Ne ne, to je to jednoduché, jestli Blair nebo Corbyn. To si myslím, že není na pořadu dne. Sociální demokracie musí zvážit, jakým způsobem bude nadále oslovovat voliče v České republice. Musí se vrátit k základním hodnotám, musí být srozumitelná a důvěryhodná.

Kdo může vytáhnout ČSSD ze dna? Někdo úplně nový, třeba hejtman Netolický? Nebo recykláž typu pana Zimoly nebo Paroubka?

Já si myslím, že co se týče Vašeho výrazu recyklát, není na místě. Sociální demokracii musí v této chvíli pomoct každý sociální demokrat, který na to má chuť, sílu a odvahu.

To jste mi ale neodpověděl vůbec…

Jméno ode mne neuslyšíte. Já si myslím, že navrhovat na předsedu mají právo pouze sociální demokraté, jejich řadoví členové na městských, krajských konferencích.

Pan Chovanec nedávno prohlásil, že v úvahu na funkci předsedy přichází i osoba mimo ČSSD. Není to nesmysl, když to stanovy strany nepovolují?

Byl by to nesmysl, kdyby pan Chovanec zároveň neříkal, že to možná bude iniciovat. Anebo by byl pro, aby se změnily právě stanovy ČSSD. Z tohoto pohledu já si dokážu představit jako předsedu někoho, kdo se Sociální demokracií dlouhodobě spolupracuje, a takoví lidé v Sociální demokracii jsou. A uvedu pouze jedno jméno - například pana hejtmana Běhounka.

Zdroj obrázku: MAFRA

15.11.2017

UBER může vyřešit jenom Ministerstvo průmyslu, říká Patrik Nacher

Kauza „Uber“ pokračuje. Pražští taxikáři v úterý sice odvolali plánovaný středeční protest, ale problém se tím pouze odsouvá. Zuzana Bubílková se na možnosti jeho řešení ptala pražského zastupitele a poslance Patrika Nachera.
13.11.2017

Bojím se mužů, když jsou opilí, říká zneužívaná žena

Markéta Pustková, oběť sexuálního obtěžování. Původcem jejího traumatu je její otec. Nepříjemné téma s ní v pořadu Tři Impulsy na tělo otevřela Zuzana Bubílková.
08.11.2017

Topolánek je černým koněm prezidentských voleb

Na otázky Zuzany Bubílkové odpovídá bookmaker sázkové kanceláře Fortuna, Michal Hanák. Téma se samo nabízí: prezidentské volby!
07.11.2017

Topolánka bych podpořil, říká Marek Benda

Tři otázky na tělo položila v úterý ráno Zuzana Bubílková bývalému studentskému vůdci a nejdéle sloužícímu poslanci za ODS, Marku Bendovi.
06.11.2017

Chce umřít. Kvůli Zemanovi!

Bývalý disident a ministr vnitra Tomáš Hradílek drží protestní hladovku. Dnes ráno odpovídal na otázky Zuzany Bubílkové.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.