Karolína Peake: Uvažuji, že zvolím Topolánka

Publikováno: 28.11.2017 13:02
Nedostatek žen v politice. Čím to je? A proč asi chybí Česku politička typu Angely Merkelové? V úterý rán hledala Zuzana Bubílková odpověď s bývalou ministryní Karolínou Peake.

Paní Peak, doporučila byste po svých zkušenostech ženám, aby se prosadily ve vysoké politice?

Ale určitě. Já myslím, že nejenom ženy, ale obecně lidé, kteří chtějí nějak ovlivnit to, kam směřuje Česká republika, by do politiky jít měli. Ženy nevyjímaje.

Vy jste po rozpadu „véček“ (Věci veřejné) založila vlastní stranu, která zanikla. Pak jste po pár dnech musela rezignovat z pozice ministryně obrany. Jak jste to pocítila Vy a Vaše rodina?

Rodina mě v té době celkem držela, byť mě moc neviděli. Tak myslím, že mi všichni drželi palce a nechápali úplně, jak to všechno zvládám.  Při pohledu zpátky taky úplně nechápu, jak jsem to tenkrát všechno zvládla a ustála. Ale člověk zkrátka roste s úkoly a s příležitostmi. A tak nějak se to v tom životě odehrálo a mnohé jsem se z toho naučila.

Co vlastně děláte teď? Ve veřejném životě se po Vás jakoby slehla zem.

Pracuji v advokátní kanceláři a zabývám se hlavně rodinným právem.

Proč u nás nemáme úspěšnou političku typu Merklové?

To je opravdu velmi těžká otázka. Nevím. Politika prostě vyžaduje takový druh vlastností, který není pro ženy úplně typický. Asi se taková žena, s více mužskými než ženskými vlastnostmi, těžko hledá.

Jakou šanci má uspět expremiér Topolánek, ve volbách na prezidenta?

Já myslím, že určitou šanci má. Je to jakýsi nový kůň, v celé té soutěži o prezidentský stolec.  Nicméně nevím, jestli nenastoupil do toho boje už trochu pozdě. Ale hlavně si myslím, že lidé, se kterými je spojena jeho vláda, mu nedělají úplně dobré jméno. Myslím tím například pana Hřebíčka nebo pana Dalíka. Samotný pan Topolánek, si myslím, že má v politice ještě co říci.

Vy ho budete volit?

Uvažuju o tom, ale mezi prezidentskými kandidáty jsou pro mě i jiní zajímaví lidé. Například Pavel Fišer, nebo jiří Drahoš.

06.12.2017

Pro rodinu je moje jmenování trauma, prohlásil Andrej Babiš

Dnes, ve středu 6. prosince, bude novým českým premiérem jmenován předseda Hnutí ANO Andrej Babiš. Hned po ránu ho vyzpovídala Zuzana Bubílková.
04.12.2017

Letos jsem čtyřikrát boural, říká Daniel Landa

Bezpečnost na silnicích jako téma. Známý zpěvák, skladatel a automobilový závodník čelil v pondělí ráno otázkám Zuzany Bubílkové.
30.11.2017

Padesátník Kejval: Olympiáda v Česku teď není reálná

Bývalý reprezentant ve veslování a nynější šéf Českého olympijského výboru Jiří Kejval má dneska padesátiny. Jako jedna z prvních mu ráno popřála Zuzana Bubílková.
29.11.2017

Stramaccioni by měl asi odejít, naznačuje Tomáš Řepka

Adresátem otázek Zuzany Bubílkové byl ve středu ráno sparťanský fotbalový rebel, který ve své nejnovější knize za všechno děkuje.
27.11.2017

Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar: V kostelích policejní hlídky nebudou

Ve Třech impulsech na tělo odpovídal na otázky Starosta Uherského Brodu Patrik Kunčar
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.