Andrej Babiš si užil pár minut slávy na CNN

Publikováno: 09.11.2017 15:52
Andrej Babiš si užil pár minut slávy na CNN. Včera této globální televizi poskytl rozhovor v angličtině, což vyvolalo rozporuplné reakce na síti...

Rozhovor vysílala CNN živě v nejsledovanějším čase. Redaktor iDNES.cz Josef Kopecký tvítnul svůj názor, že je to sice absurdní, ale mnoho jiných českých politiků by prostě rozhovor v angličtině nedalo. A tenhle tvít nezůstal bez odpovědi. Mluvčí ODS Jana Havelková kontruje, že za minulého režimu se lidé učili ruštinu, takže anglicky dnes neumí. Podle Kopeckého ale dnes dělají velkou politiku i lidé mnohem mladší… a anglicky stejně nemluví.

Uživatelé twitteru taky píší, že je lepší říct něco v češtině než neříct nic v šesti jazycích… To je narážka na to, že někomu se Babišovy odpovědi zdály jako prázdné, že v angličtině neříká nic stejně jako v češtině. Jedna z odpovědí říká: "Kafemlejnek jako obvykle…" Tvít Josefa Kopeckého se ale setkal spíše se souhlasnými reakcemi. No, a podobně je na tom diskuze pod článkem na iDNESu: "Někdo oceňuje Babišovu schopnost mluvit anglicky, jiný mu stejně nemůže přijít na jméno a považuje to za blábolení," další si myslí, že jde stejně jenom o populismus a pragmatismus…

 

Zdroj obrázku: MAFRA

15.11.2017

Politické strany se spojily proti Babišovi

Politické strany se spojily proti Babišovi. ODS, TOP09, STAN a lidovci založili ve sněmovně takzvaný Demokratický blok. Společně tak chtějí získat větší vliv a nějaká místa ve sněmovních orgánech. Jak to vidí lidé na sítích?
13.11.2017

Nejlepší fotbalista světa Ronaldo má další dítě

Nejlepší fotbalista světa Ronaldo má další dítě. Fotbalová zpráva dne zastínila i senzační výhru naší reprezentace nad Katarem. Jak reagují lidé na síti?
10.11.2017

Před 35 lety zemřel Brežněv!

Připomeneme si jedno výročí. Je to přesně 35 let, co zemřel někdejší vůdce sovětského impéria Brežněv. Zpravodajské servery to kupodivu nijak zvlášť nezohlednily, ještě že máme twitter!
08.11.2017

Posluchači milují No Name!

Posluchači milují No Name! Slovenská skupina opět zazářila v živém vysílání Rádia Impuls a na Facebooku to vyvolalo celou lavinu příspěvků!
07.11.2017

Vnitro tají jména prezidentských kandidátů

Tak se nám rozhořel kuriózní spor. Představte si, že Ministerstvo vnitra nechce zveřejnit jména prezidentských kandidátů. Prý mu to zakazuje Úřad na ochranu osobních údajů.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.