Už jste jedli hada? Jeho maso seženete i u nás

Publikováno: 04.10.2017 08:30
Dnes je Mezinárodní den zvířat. Tematický rozhovor Zuzany Bubílkové s řezníkem z Uhříněvsi, který nabízí exotická masa, z původně zamýšlených tří otázek trochu nabobtnal.


Na telefonu je pan František Štrobl. Dívala jsem se na ceník: kilo sobího hřbetu stojí 2 100 korun, kilo z bizona 1 520 korun, mufloní hřbet 860 korun. Jaký je zájem o exotické maso?

Samozřejmě, to maso je svým způsobem sezónní. Teď je třeba v nabídce velbloud, bizon, klokan, zebra, krokodýl, ocasní steaky a ještě samozřejmě během roku pštros nebo buvol.

A kolik kilo asi prodáte?

Zájem je samozřejmě v grilovací sezóně, to znamená od května do září. A potom před Vánoci nebo během Vánoc.

O které exotické maso je největší zájem?

Největší zájem je o bizona, velblouda, zebru.

Z jakého zvířete je maso nejdražší?

Z bizona.

To je za kolik?

Tak třeba svíčková stojí 4 600 korun.

Jaké nejexotičtější maso prodáváte?

Zebra, bizon, velbloud, krokodýl. Teď není pštros, není buvol. Bude třeba zase na jaře. I had se dá sehnat. Také není problém.

A vám osobně chutná jaké maso?

Bizon.

Jaký nejkurióznější požadavek na maso jste měl?

Nejkurióznější požadavek byl takový, že přišel pán a udělal mi objednávku za 26 000 korun. To bylo hodně kuriózní, protože vypadal, že si vezme kilo dvě na ochutnání a on to vzal ve velkém. Že dělá oslavu a od všech zvířat nabral kýtu, roštěnou, nebo svíčkovou. Podle toho, co bylo.

Není vám líto těch zvířat?

Víte co? Ono to sem chodí mražené. Já se rád dívám na přírodopisné filmy. Ale kdybychom byli na bylinkách, nebyli bychom tak krásní. Takže ono to má dvě polohy.

Tolik František Štrobl, řezník z Uhříněvsi.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

10.10.2017

Tomio Okamura: Můj bratr je blázen a chce se dostat ke korytu

Hostem pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ten mluvil o napjatém vztahu se svým bratrem Hayatem, který kandiduje za lidovce. Okamura řekl, že jeho sourozenec má finanční problémy a zneužívá známého příjmení ke vstupu do vrcholné politiky. Hayatovi výtky k hnutí SPD vnímá jako komentáře blázna. Tomio Okamura dále hovořil i o tom, že chce zcela zakázat islám, který podle něj není náboženstvím, ale nebezpečnou ideologií.
09.10.2017

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš v předvolební debatě: Nehulím, nepiju.

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ten chce změnit stávající protikuřácký zákon. Podle něj je příliš přísný a pro některé hospody i likvidační. Bartoš dále řekl, že politici musejí zlegalizovat marihuanu, aby zanikl černý trh s konopím a stát mohl vybírat miliardy korun na daních. Předseda Pirátů mluvil i o stranickém kodexu, podle kterého by měli všichni členové strany hlasovat jednotně.
06.10.2017

Stěhování Škodovky nehrozí, říká její bývalý šéf

Respondentem pátečních Tří Impulsů na tělo byl bývalý šéf Škody Auto a nynější kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek. Ptala se Zuzana Bubílková.
05.10.2017

Náš klip voliče pobavil, říká Dominik Feri z TOP 09

V jednom z předvolebních spotů se střílí na Miroslava Kalouska. Co to znamená? Zuzana Bubílková se ptá zástupce TOPky, Dominika Feriho.
03.10.2017

Studentské volby? Proč?

Úterní Tři Impulsy na tělo odvysílala Zuzana Bubílková s Janem Kubíčkem, který vyučuje společenské vědy na Gymnáziu Jana Palacha v Praze.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.