Stěhování Škodovky nehrozí, říká její bývalý šéf

Publikováno: 06.10.2017 08:30
Respondentem pátečních Tří Impulsů na tělo byl bývalý šéf Škody Auto a nynější kandidát na prezidenta Vratislav Kulhánek. Ptala se Zuzana Bubílková.


Dobré ráno, pane Kulhánku. Kdybyste se stal prezidentem, zasadil byste se o to, aby se nejlukrativnější část výroby nepřesunula do Německa?

Teoreticky samozřejmě ano. Ale vzhledem k tomu, že ta záležitost je teď víceméně jenom předvádění svalů, tak vůbec nic takového v dohledné době nehrozí.

Vy určitě znáte obsah smluv Volkswagenu a Škody. Může se Škodovka vzepřít podobnému rozhodnutí, které je pro ekonomiku České republiky nevýhodné, nebo musí poslechnout?

Tak poslechnout… Může se samozřejmě vzpírat, ale ve finále by musela poslechnout, pokud by se vedení koncernu takhle rozhodlo. Ale samozřejmě - zřídka kdy se zabíjí slepice, která snáší zlaté vejce. Takže si myslím, že je to všechno předčasné a nic takového nehrozí.

Co vidíte za snahou Volkswagenu odebrat nám tuto část výroby? Existují úvahy, že to nemá logiku, protože kdyby se to přesunulo do Německa, tak bude výroba dražší.

Přesně. To je jedna věc a druhá věc: tady je určitá interní konkurence mezi Škodou Auto a značkou Volkswagen, nikoli koncernem. To je třeba odlišovat. A tyhle akce spíš vycházejí ze značky Volkswagen. Tohle se táhne už od prvopočátku, kdy se objevila na trhu Octavia. Tyto nápady se vždycky dařilo relativně snadno odrážet a myslím si, že koncernové vedení by za daných okolnosti rozhodně nepřistoupilo na nějaké takové požadavky značky VW.

Já vám položím ještě jednu otázku navíc a velmi stručnou odpověď: Je spolupráce s Volkswagenem nějak časově ohraničena? O tom se nikdy nemluví. Kdy lze změnit strategického partnera?

V zásadě tak, jak se rozhodne jediný akcionář. A to je Volkswagen.

Tolik dnešní Tři otázky na tělo s Vratislavem Kulhánkem, bývalým ředitelem Škody Auto a současným kandidátem na prezidenta.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

11.10.2017

Na konec v politice jsem připravený. Uživím se i rukama.

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten potvrdil, že pokud jeho strana nezíská ve volbách alespoň 10 procent hlasů, tak dá předsednickou hlavu na špalek.
10.10.2017

Tomio Okamura: Můj bratr je blázen a chce se dostat ke korytu

Hostem pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ten mluvil o napjatém vztahu se svým bratrem Hayatem, který kandiduje za lidovce. Okamura řekl, že jeho sourozenec má finanční problémy a zneužívá známého příjmení ke vstupu do vrcholné politiky. Hayatovi výtky k hnutí SPD vnímá jako komentáře blázna. Tomio Okamura dále hovořil i o tom, že chce zcela zakázat islám, který podle něj není náboženstvím, ale nebezpečnou ideologií.
09.10.2017

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš v předvolební debatě: Nehulím, nepiju.

Hostem moderátorky Zuzany Bubílkové v pořadu Impulsy na tělo – volební speciál byl předseda Pirátské strany Ivan Bartoš. Ten chce změnit stávající protikuřácký zákon. Podle něj je příliš přísný a pro některé hospody i likvidační. Bartoš dále řekl, že politici musejí zlegalizovat marihuanu, aby zanikl černý trh s konopím a stát mohl vybírat miliardy korun na daních. Předseda Pirátů mluvil i o stranickém kodexu, podle kterého by měli všichni členové strany hlasovat jednotně.
05.10.2017

Náš klip voliče pobavil, říká Dominik Feri z TOP 09

V jednom z předvolebních spotů se střílí na Miroslava Kalouska. Co to znamená? Zuzana Bubílková se ptá zástupce TOPky, Dominika Feriho.
04.10.2017

Už jste jedli hada? Jeho maso seženete i u nás

Dnes je Mezinárodní den zvířat. Tematický rozhovor Zuzany Bubílkové s řezníkem z Uhříněvsi, který nabízí exotická masa, z původně zamýšlených tří otázek trochu nabobtnal.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.