Adriana Krnáčová: Momentálně není rozdíl mezi řidičem Uberu a taxislužby

Publikováno: 02.10.2017 08:30
Pondělí Tři Impulsy na tělo se týkaly plánované taxi blokády hlavního města. Na otázky Zuzany Bubílkové odpovídala pražská primátorka Adriana Krnáčová.

Paní primátorko, jednala jste s policí jak zasáhnout proti pomalé koloně. Ta začne za necelé dvě hodiny. Je vůbec možné ji - obrazně řečeno - zneškodnit?

No, úplně zneškodnit to nebude možné. Nějaké dopady to bude mít, nicméně se budeme snažit, aby ty dopady byly co nejmenší.

Ve čtvrtek bude spor mezi taxikáři a Uberem řešit expertní skupina pod vedením vládního zmocněnce pro digitální agendu. Proč tedy zasedá až nyní, pod tlakem pomalé kolony?

Já jsem ráda, že jak pan premiér, tak pan ministr průmyslu a obchodu vyslyšeli naše volání, že bychom potřebovali regulaci digitálních platforem a svolali toto jednání. My samozřejmě budeme přítomni. A já si od toho slibuji, že bychom mohli najít nějaké společné řešení pro to, aby Praha mohla získat zmocnění pro regulaci digitálních platforem.

Ale neodpověděla jste, proč až teď? Jestli to nešlo dřív…

No jako já nevím, zda to šlo dřív. Já si myslím, že to dřív šlo. My jsme se několikrát obraceli na ministra průmyslu a obchodu a nějak se nám nepovedlo se sejít. Respektive neměl moc zájem. Ale myslím, že pod tíhou těchto událostí to pan premiér nakonec svolal sám.

Jak Vy osobně chápete Uber? Jako nekalou konkurenci, kterou je potřeba zlikvidovat, nebo jako nový směr poskytování služeb, který je potřeba podporovat?

Já určitě nechci nic likvidovat. To ani nemůžu. Ale určitě v současné době řidiči Uberu nenaplňují zákon a tudíž my na ně nahlížíme jako na standardní taxislužbu. A tudíž i v těch kontrolách postupujeme. To znamená, že když nemají svítilnu, když nemají taxametr, nemají označené řádně své auto, tak porušují zákon, obecně závaznou vyhlášku a tím pádem dostanou pokutu. Takže momentálně není rozdíl mezi řidičem Uberu a řidičem taxislužby, co se týče zákona. Já bych byla ráda, kdyby se ty podmínky vyrovnaly, protože na jedné straně chápu ty taxikáře, kteří proti tomu protestují. Ale způsob, jakým protestují, je naprosto ale naprosto nevhodný.

Tolik primátorka Adriana Krnáčová, děkuji za odpovědi a přeji úspěšné zvládnutí protestů taxikářů.

05.10.2017

Náš klip voliče pobavil, říká Dominik Feri z TOP 09

V jednom z předvolebních spotů se střílí na Miroslava Kalouska. Co to znamená? Zuzana Bubílková se ptá zástupce TOPky, Dominika Feriho.
04.10.2017

Už jste jedli hada? Jeho maso seženete i u nás

Dnes je Mezinárodní den zvířat. Tematický rozhovor Zuzany Bubílkové s řezníkem z Uhříněvsi, který nabízí exotická masa, z původně zamýšlených tří otázek trochu nabobtnal.
03.10.2017

Studentské volby? Proč?

Úterní Tři Impulsy na tělo odvysílala Zuzana Bubílková s Janem Kubíčkem, který vyučuje společenské vědy na Gymnáziu Jana Palacha v Praze.
29.09.2017

Volno? Kdepak! Političtí lídři se rozjeli do krajů.

Máte dneska volno? Na otázku týkající se prodlouženého víkendu odpovídají v pravidelném pořadu Zuzany Bubílkové „Tři Impulsy na tělo“ pánové Andrej Babiš, Petr Fiala a Tomio Okamura.
27.09.2017

Cena másla je částečně spekulativní záležitost, říká ministr Jurečka

Respondentem Tří Impulsů na tělo se ve středu ráno stal ministr zemědělství Marian Jurečka. Ptá se Zuzana Bubílková.
Impuls on-line
Český Impuls on-line

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.