Začal nový školní rok. Přizpůsobit se mu musí i řidiči.

Publikováno: 10.09.2017 07:00
Děti se vrátily nejen do školních lavic, ale i v ulicích je jich podstatně více. Jak přizpůsobit jízdu a jak připravit své děti na silniční provoz?

První školní týden je za námi a vy jste si určitě všimli, že ulice jsou zase plné dětí. S čím na začátku školního roku počítat, nám prozradil dopravní expert pan Budský.

Za dva měsíce si děcka odvykla na takový ten určitý režim, jak se chovat v silničním provozu. Takže především v těch prvních týdnech budou děti nebezpečnější. A především ty děti, které chodí na první stupeň základních škol, mohou být až nevyzpytatelné.

Co takové dítě poblíž silnice nebo na přechodu? Dá se odhadnout jeho chování?

To děcko nezváží rychlost ani vzdálenost projíždějícího vozidla a skutečně potom může dojít k tomu, že vběhne těsně před auto, které jede plnou rychlostí. Jakmile vidím dítě v blízkosti silnice, hlavně malé děti ve věku do deseti, jedenácti let, je skutečně dobré zpomalit, najet ke středu vozovky a udělat si tak prostor pro případné řešení krizové situace.

A co byste doporučil rodičům, kteří mají doma malého školáka?

Určitě s ním dobře projít tu trasu do školy. Dále pak je dobré připomenout ta nebezpečná místa a tomu dítěti dát jednoznačnou radu – chodit po přechodech pro chodce přes silnici a vždycky, než vstoupí na přechod pro chodce, počkat až vozidlo zastaví a teprve potom zahájit přecházení přes silnici.

Všem školákům přejeme hezký nový školní rok a agenti, vy oči na silnici a nohu z plynu.

 

Zdroj obrázku: MAFRA

17.09.2017

Bojíte se naší dopravní centrály? Už nemusíte!

Protože naše kolegyně Eva Hronková se v poslední době dostala několikrát do situace, kdy musela volat naší dopravní centrálu a napadlo jí, že by některý z našich agentů mohl být z tohoto volání nervózní, rozhodla se, že nám dnes ukáže, jak jednoduché to je!
03.09.2017

Pozor, koně! upozorňuje dopravní značka s obrázkem krávy

V tomto týdnu jsme řešili nesmyslné zákazy a náš Zuřivý reportér přišel s jednou, celkem absurdní dopravní značkou.
27.08.2017

Když vám přijde pokuta z Rakouska...

Kolega Vašek Komárek se pomalu stává sběratelem pokut z Rakouska. To proto, že už mu přišla třetí pokuta za nedodržení rychlosti na rakouské dálnici. Jak ale správně pokutu zaplatit?
20.08.2017

Kouříte za volantem? A smí se to?

Kouříte za volantem? A smí se to? Stejnou otázku jsme v pátek položili i našim posluchačům na našem Facebooku se čtyřmi Á.
13.08.2017

Zvládli jste zkoušky v autoškole? Na řidičák si stejně počkáte.

Máme tu další příběh ze života. Evě Hronkové se zadařilo a udělala si řidičák na áčko, tedy na motorku. Celá nadšená běžela na magistrát, aby mohla ještě ten večer svojí mašinu provětrat, ale ono ne...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.