Za sopkami na Havaj jezdí celý svět

Publikováno: 13.09.2017 08:51
Jirka Kolbaba nás dnes pozval na Big island, a to do zajímavého města Hilo a na známé sopky Mauna Kea a Mauna Loa...

Pokud s námi toužíte vyrazit na Big island, tak máte jedinečnou šanci. Jsme na Havaji. Jestlipak má Big island také nějakou přezdívku?

Marně přemýšlím, jestli se tomuto ostrovu nějak přezdívá. Ale určitě ano. Nejspíš to bude ostrov sopek, protože tady máme významné sopky. Máme tady ale také jedno město, které se jmenuje Hilo. Ono to úplně není v pravém smyslu slova hlavní město, je to spíše správní centrum. Sídlí u moře, statisticky se dokonce uvádí, že 18 metrů nad hladinou moře. Jsme v takové té typické polynéské architektuře a polynéském řešení celého toho města. Ten urbanismus je takový klidný, palmy většinou převyšují domy, ty domy jsou často dřevěné, jsou barevné, je tam plno obchůdků a restaurací a kavárniček a zahrádek, kde je možno posedět, ale ti lidé se většinou chodí bavit a popíjet a třeba i něco zkonzumovat na břeh moře.

A kam tam jít? Co tam dělat?

Nesmíme opomenout přijet se podívat k soše Kamehamehy I., to je zakladatel, sjednotitel celého toho významného království. Kamehameha I. neboli great - veliký, říká se mu Napoleon Pacifiku a ten má na sobě většinou ty barevné květinové věnce lei. Pak si užijeme pláží, restaurací a kousíček od města najdeme nádherné vodopády. Je tady Rainbow třeba - duhový vodopád, je tady Akaka Falls, je to opravdu kousíček, je to výlet na pár minut. A sem jezdí místní lidé a jezdí kolem kávových plantáží. Ty jsou naprosto pozoruhodné, protože tady se daří kávě. Ono se jí většinou daří na západním pobřeží, ale kávové plantáže jsou o na východním pobřeží.

Teď už zapínám stopky a chci vyběhnout na sopky...

Mauna Kea a Mauna Loa. Mauna Loa má skoro čtyři kilometry výšku a znamená to dlouhá hora. Mauna Kea má přes čtyři kilometry a přezdívá se jí bílá hora, ta je velice často zasněžena. To jsou asi největší atrakce havajských ostrovů vůbec, Velkého ostrova také, kromě ještě vulkanických částí na jihovýchodě i jihozápadě a je to něco, za čím sem jezdí celý svět.

19.09.2017

Jirka Kolbaba si užíval jídla i zábavy s bývalými rockery

Jirka Kolbaba nás i dnes zavedl do Dominikánské republiky. Jedním z jeho zážitků z tohoto místa bylo také ubytování v hotelu Hard Rock, kde byl ubytován se starými rockery...
18.09.2017

Tradice výroby karibského rumu původně vznikla v Malajsii

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Karibiku, do Dominikánské republiky. Prohlédli jsme si nejen její pláže, ale také vnitrozemí a blíže jsme se zaměřili i na tradici výroby rumu a místní trhy...
15.09.2017

V New Yorku ochutnáte nejlepší pizzu na světě!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do New Yorku. Jaká místa byste zde neměli vynechat a opravdu jsou zde jen fast foody?
12.09.2017

Ostrovu Kauai se přezdívá slepičí a zahradní

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Havaj, tentokrát na ostrov Kauai. Proč se mu přezdívá slepičí a zahradní ostrov?
11.09.2017

V Indonésii ochutnáte výborná jídla za pár kaček

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Indonésie, a to přímo na ostrov Lombok. Poznejte blíže tento turistický ráj.
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.