Z EU se stalo byrokraticko politické seskupení

Publikováno: 11.09.2017 08:50
Dnešním tématem nejen pro posluchače, ale i pro Zuzanu Bubílkovou bylo EU a základní otázka: vystoupit nebo zůstat?

Máme z EU odejít nebo zůstat?

Hlavním argumentem pro vstup do EU bylo, že nás ochrání před rozpínavostí Ruska a schová pod deštník NATO. Tehdy se však nevědělo, že z prioritně ekonomického spolku se stane seskupení prioritně byrokraticko politické.

Opravdu to nikdo netušil?

Politici zřejmě ano, ale touha po trafikách byla silnější než polemika. Jsem si totiž jistá, že kdyby Václav Klaus měl šanci být evropským prezidentem, v životě by lisabonskou smlouvu netrhal ale denně se k ní, ač ateista, modlil.

Takže zůstat nebo vystoupit?

Honzo, buďte realista. Ani Británie by nevystupovala, kdyby byla velká jako Londýn s okolím a od německého žraloka ji neoddělovalo moře.

Jste pro vznik Spojených států evropských?

To se nepovedlo ani Římské říši ani Napoleonovi. Nevím, proč by se to mělo povést národním politickým zkrachovancům vyvezeným do Bruselu.

Máte nějakou ironickou glosu na závěr?

Mám. Po Brexitu jsem si poznamenala: Hlasování o Brexitu vyvolá i ve vedení EU velké změny. Například bude muset vzniknout nové místo komisaře pro vystoupení.

Vaše Zuzana Bubílková

15.09.2017

Jak nedostat pokutu za špatné parkování?

Dnešním tématem byly pokuty. Za co je dostává Zuzana Bubílková a má nějaké osvědčené výmluvy?
14.09.2017

Zuzana Bubílková byla ve Zlíně jako doma

Protože právě dnes odehraje Zlín zápas Evropské ligy, podívali jsme se do tohoto města i se Zuzanou Bubílkovou...
13.09.2017

Díky účtenkové loterii získá stát statisíce členů pomocné stráže EET

Dnešním tématem byla účtenková loterie. Bere si Zuzana Bubílková účtenky a bude se ona sama do účtenkové loterie registrovat?
12.09.2017

Zuzana Bubílková v zimě moc neprotopí

Dnešním tématem byly větry a topení. Kolik protopí Zuzana Bubílková a dokáže ona sama větry zkrotit?
08.09.2017

Harampádí Zuzany Bubílkové

Dnes nás zajímalo, jaké krámy se u vás doma najdou, a co jste v poslední době nevyhodili, protože se vám to "může hodit." Stejným otázkám neunikla ani Zuzana Bubílková...
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.