Z EU se stalo byrokraticko politické seskupení

Publikováno: 11.09.2017 08:50
Dnešním tématem nejen pro posluchače, ale i pro Zuzanu Bubílkovou bylo EU a základní otázka: vystoupit nebo zůstat?

Máme z EU odejít nebo zůstat?

Hlavním argumentem pro vstup do EU bylo, že nás ochrání před rozpínavostí Ruska a schová pod deštník NATO. Tehdy se však nevědělo, že z prioritně ekonomického spolku se stane seskupení prioritně byrokraticko politické.

Opravdu to nikdo netušil?

Politici zřejmě ano, ale touha po trafikách byla silnější než polemika. Jsem si totiž jistá, že kdyby Václav Klaus měl šanci být evropským prezidentem, v životě by lisabonskou smlouvu netrhal ale denně se k ní, ač ateista, modlil.

Takže zůstat nebo vystoupit?

Honzo, buďte realista. Ani Británie by nevystupovala, kdyby byla velká jako Londýn s okolím a od německého žraloka ji neoddělovalo moře.

Jste pro vznik Spojených států evropských?

To se nepovedlo ani Římské říši ani Napoleonovi. Nevím, proč by se to mělo povést národním politickým zkrachovancům vyvezeným do Bruselu.

Máte nějakou ironickou glosu na závěr?

Mám. Po Brexitu jsem si poznamenala: Hlasování o Brexitu vyvolá i ve vedení EU velké změny. Například bude muset vzniknout nové místo komisaře pro vystoupení.

Vaše Zuzana Bubílková

12.09.2017

Zuzana Bubílková v zimě moc neprotopí

Dnešním tématem byly větry a topení. Kolik protopí Zuzana Bubílková a dokáže ona sama větry zkrotit?
08.09.2017

Harampádí Zuzany Bubílkové

Dnes nás zajímalo, jaké krámy se u vás doma najdou, a co jste v poslední době nevyhodili, protože se vám to "může hodit." Stejným otázkám neunikla ani Zuzana Bubílková...
07.09.2017

Zuzana Bubílková křížek pro štěstí nenosí

Kauza vymazaných křížů v jednom z obchodních řetězců pobouřila národ. Jak se na to dívá Zuzana Bubílková a nosí ona sama křížek pro štěstí?
06.09.2017

Ornitologická rarita ve Sněmovně: Pelikán brání Čapí hnízdo!

Dnes se rozhodne o vydání nebo nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka, a tak je téma pro Zuzanu Bubílkovou jasné...
05.09.2017

Zuzana Bubílková se ztrácí i s GPS

Dnešním tématem byly mapy a GPS. Podle čeho jezdí Zuzana Bubílková?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.