V Indonésii ochutnáte výborná jídla za pár kaček

Publikováno: 11.09.2017 08:51
Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do Indonésie, a to přímo na ostrov Lombok. Poznejte blíže tento turistický ráj.

Trocha exotiky nikoho nezabije, hlavně teď po ránu, když jde člověk do fabriky nebo do úřadu, má sluchátka na uších a přenese se do líbezné Indonésie, kde navštívíme ostrov Lombok.

17 508 ostrovů, 250 milionů lidí a čtvrtý nejlidnatější stát světa je místo, které zaujalo nejen mě, ale mnoho a mnoho cestovatelů z celého světa. Já jen připomenu, že Indonésie je 33 provincií, hlavním městem je Jakarta. Je to babylon jazyků a kultur a v poslední době také turistický ráj.

A ten ostrov Lombok?

Je součástí Malých Sund a velký je jen 4720 kilometrů. Je to prostor, který je v podstatě poznamenaný sopkou Rinjani. Tady jsme pod vysokou sopkou Rinjani. Jestli si správně vzpomínám, tak má 3700 metrů výšku. Jsou tu nádherné pláže, třeba na jihu pláž Kuta, kterou jsem objevil jako úplně první a potom jsem objevoval postupně další a další. Ale Češi se sem nejčastěji jezdí potápět nebo šnorchlovat. Tad na severozápadě tohoto ostrůvku máme tři ostrovy: Gili Meno, Gili Air a Gili Trawangan. A to je právě ráj potápěčů, to je pozoruhodné, trochu odloučenější, místo od civilizace. Je to místo, kde se dá také užít mnoho a mnoho fantastických gastronomických zážitků.

Po tom potápění bych si dobrou rybku dal.

Nejen v tom hlavním městě Mataram, ale i v jiných místech najdeme mnoho pozoruhodných restaurací. V malých vesničkách a někdy třeba jenom při hotelech nebo někde u pláží. Sate, což jsou až čtyři druhy masa na tyčce z bambusu namáčené do omáčky z oříšků. Nebo mnoho a mnoho druhů ryb. Nedávno, když jsem tam zase byl, tak jsem si dal takové barevné ryby, úplně korálové barevné ryby, tohle oni připravují a ty ryby jsou stále ještě levnější než v tom našem euro-americkém prostoru. A musím říci, že před několika lety jsem si v Indonésii dal tak velkou rybu, že se zdaleka nedala sníst a zaplatil jsem za ní, pozor, dvanáct korun! Dnes to stojí třeba dvě stovky, ale stále je to neskutečný gurmánský zážitek.

 

Zdroj obrázku: Wikipedia.org

19.09.2017

Jirka Kolbaba si užíval jídla i zábavy s bývalými rockery

Jirka Kolbaba nás i dnes zavedl do Dominikánské republiky. Jedním z jeho zážitků z tohoto místa bylo také ubytování v hotelu Hard Rock, kde byl ubytován se starými rockery...
18.09.2017

Tradice výroby karibského rumu původně vznikla v Malajsii

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili do Karibiku, do Dominikánské republiky. Prohlédli jsme si nejen její pláže, ale také vnitrozemí a blíže jsme se zaměřili i na tradici výroby rumu a místní trhy...
15.09.2017

V New Yorku ochutnáte nejlepší pizzu na světě!

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vydali do New Yorku. Jaká místa byste zde neměli vynechat a opravdu jsou zde jen fast foody?
13.09.2017

Za sopkami na Havaj jezdí celý svět

Jirka Kolbaba nás dnes pozval na Big island, a to do zajímavého města Hilo a na známé sopky Mauna Kea a Mauna Loa...
12.09.2017

Ostrovu Kauai se přezdívá slepičí a zahradní

Dnes jsme se s Jirkou Kolbabou vypravili na Havaj, tentokrát na ostrov Kauai. Proč se mu přezdívá slepičí a zahradní ostrov?
Impuls on-line
Český Impuls on-line
archiv
button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8 button reset sector 1 sector 2 sector 3 sector 4 sector 5 sector 6 sector 7 sector 8
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace.